Cyfra mosiężna 7, wysokość 5 cm, samoprzylepna
Opis:
Cyfra mosiężna 7 o wysokości 5 cm to praktyczny i estetyczny element do oznaczania drzwi, furtek, skrzynek i elewacji. Wykonana z odlewanego mosiądzu, łączy trwałość materiału z eleganckim wyglądem charakterystycznym dla polerowanego mosiądzu. Zastosowany lakier bezbarwny tworzy ochronną warstwę, która ogranicza powstawanie nalotu i ułatwia utrzymanie powierzchni w czystości. Dzięki samoprzylepnemu spodowi montaż odbywa się bez wiercenia, bez użycia gwoździ i bez ryzyka uszkodzenia podłoża.
Cyfra jest odpowiednia do użytku wewnętrznego i zewnętrznego na gładkich, stabilnych podłożach, takich jak lakierowane drzwi, płaskie elementy metalowe, szkło, tworzywa oraz równe fragmenty elewacji. Wysokość 5 cm zapewnia dobrą czytelność z typowej odległości na klatce schodowej czy przy wejściu do mieszkania, a jednocześnie pozwala umieścić znak w miejscach o ograniczonej przestrzeni montażowej. Grubość 5 mm podkreśla trójwymiarowy charakter, poprawia sztywność i odporność na przypadkowe odkształcenia.
Produkt jest przeznaczony do prostego, jednorazowego montażu – po odtłuszczeniu i osuszeniu powierzchni wystarczy zdjąć folię zabezpieczającą i silnie docisnąć cyfrę w docelowym miejscu. Takie rozwiązanie przyspiesza instalację oraz pozwala uniknąć widocznych śladów po śrubach lub kołkach. Sprawdzi się zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i w obiektach usługowych, gdzie zależy na czytelnym oznaczeniu pomieszczeń, gabinetów czy lokali.
Wymiary:
- Wysokość: 5 cm (50 mm)
- Grubość: 5 mm
Cechy:
- Odlew z mosiądzu – twardy i odporny materiał bazowy zapewnia stabilność kształtu oraz trwałość podczas codziennego użytkowania.
- Powierzchnia zabezpieczona lakierem bezbarwnym – ogranicza utlenianie, utrzymuje połysk i ułatwia czyszczenie miękką ściereczką.
- Samoprzylepny montaż – szybka instalacja bez wiercenia i bez użycia gwoździ; minimalizuje ryzyko uszkodzenia podłoża.
- Profil o grubości 5 mm – solidny wygląd i poprawiona sztywność elementu.
- Uniwersalny rozmiar 5 cm – dobra czytelność w mieszkaniach, biurach i na klatkach schodowych; łatwe dopasowanie do innych oznaczeń.
- Estetyczny, klasyczny kształt cyfry 7 – spójny z różnymi stylami wykończenia drzwi i elewacji.
- Przeznaczona do gładkich i czystych powierzchni – optymalna przyczepność na lakierowanych drzwiach, metalu, szkle i równych tworzywach.
Parametry:
- Kod Produktu: CYM57
- Materiał: mosiądz, odlew
- Wykończenie: lakier bezbarwny, połysk mosiądzu
- Wysokość: 5 cm
- Grubość: 5 mm
- Symbol/znak: cyfra 7
- Sposób montażu: samoprzylepny (powłoka klejąca na spodzie)
- Waga produktu: 0,03 kg
- Jednostka miary: szt
- Producent: XL-TOOLS Poland
- Kod Kreskowy EAN13: 5903347051979
Zastosowanie:
Cyfra mosiężna 7 służy do oznaczania numerów mieszkań, lokali, gabinetów, biur i pomieszczeń technicznych, a także jako element numeracji na drzwiach wewnętrznych i zewnętrznych. Może być stosowana na gładkich fragmentach elewacji, na skrzynkach na listy, tabliczkach informacyjnych, panelach wejściowych czy drzwiach klatek. Sprawdzi się w budynkach wielorodzinnych, domach jednorodzinnych oraz w obiektach usługowych, ułatwiając nawigację i identyfikację pomieszczeń. Samoprzylepny montaż umożliwia szybkie wdrożenie oznaczeń w nowych oraz modernizowanych przestrzeniach bez konieczności wiercenia.
Korzyści:
- Szybkie i czyste oznakowanie bez użycia narzędzi.
- Estetyczny, klasyczny wygląd dopasowany do różnych stylów drzwi i elewacji.
- Ochronna powłoka lakiernicza ogranicza powstawanie nalotu i ułatwia pielęgnację.
- Trwały mosiądz zapewnia sztywność i stabilność elementu.
- Uniwersalny rozmiar 5 cm – czytelny, a przy tym łatwy do rozmieszczenia w wąskich strefach.
- Montaż bez wiercenia – brak ryzyka uszkodzenia podłoża i brak widocznych mocowań.
Instrukcja użytkowania:
- Przygotuj podłoże: powierzchnia powinna być gładka, czysta, sucha i odtłuszczona (np. alkoholem izopropylowym). Usuń kurz, resztki środków pielęgnacyjnych i tłuszcz.
- Zaplanuj położenie: zaznacz delikatnie ołówkiem linię odniesienia lub użyj taśmy malarskiej do wyrównania kilku znaków w rzędzie.
- Przymiarka na sucho: przyłóż cyfrę bez zdejmowania folii zabezpieczającej, sprawdź czytelność i poziom.
- Montaż: odklej folię z warstwy samoprzylepnej, nie dotykaj kleju palcami. Ustaw cyfrę w zaplanowanym miejscu i dociśnij równomiernie całą powierzchnią przez kilkanaście sekund.
- Po montażu: unikaj przesuwania i nadmiernego dotykania świeżo przyklejonej cyfry. W razie ekspozycji zewnętrznej nie myj miejsca montażu bezpośrednio po aplikacji.
- Pielęgnacja: czyść miękką, lekko zwilżoną ściereczką. Nie stosuj silnych środków ściernych ani agresywnych rozpuszczalników na lakierowanej powierzchni.
- Uwagi: najlepszą przyczepność uzyskuje się na twardych, równych podłożach. Na chropowatych, pylących lub porowatych powierzchniach przyczepność może być ograniczona. Montuj w temperaturze dodatniej. Jeśli planujesz łączenie kilku znaków, zachowaj stałe odstępy i wspólną linię bazową.