Donica RATO SQUARE 20x20x38cm +wkładka antracyt

Szczegóły produktu

Symbol DRTS20A
Stan DUŻY
Grupa IR
W opakowaniu 5.0000
Na palecie 240.0000
Jednostka podstawowa szt

Ceny

Cena netto
31,63 PLN /szt
 
Cena brutto
38,90 PLN /szt

Opis


Donica RATO SQUARE 20 x 20 x 38 cm z wkładką, antracyt

Opis:
Donica RATO SQUARE marki Prosperplast to kwadratowa osłona na rośliny o fakturze przypominającej plecionkę z naturalnego rattanu. Neutralny kolor antracyt oraz prosta, czysta forma sprawiają, że łatwo dopasować ją do różnych aranżacji – od nowoczesnych, przez skandynawskie, po bardziej klasyczne. Produkt sprawdza się zarówno we wnętrzach, jak i w otoczeniu domu, tworząc spójne i uporządkowane kompozycje roślinne.

W zestawie znajduje się wyjmowany wkład. To praktyczne rozwiązanie ułatwia sadzenie i pielęgnację, przyspiesza przesadzanie oraz pozwala użyć mniejszej ilości podłoża. Sama donica ma pojemność 11,4 l, natomiast wkład mieści 5 l ziemi – dzięki temu użytkownik kontroluje ilość użytego substratu, a roślinę można szybko wyjąć i przenieść bez demontażu całej aranżacji. Taka konstrukcja jest ceniona w zastosowaniach domowych i komercyjnych, np. w recepcjach, lobby czy ogródkach kawiarnianych.

Faktura plecionki dodaje wizualnej głębi i dobrze komponuje się z zielenią roślin. Kwadratowy rzut 20 x 20 cm pozwala łatwo ustawiać donice w rzędzie, w narożnikach, wzdłuż ścian lub przy wejściach, a wysokość 38 cm pomaga uzyskać wyraźny, lecz uporządkowany akcent w przestrzeni. Donica RATO SQUARE Prosperplast sprawdzi się z roślinami doniczkowymi, ziołami czy mniejszymi trawami ozdobnymi, umożliwiając budowanie harmonijnych zestawów w domu i w strefach zewnętrznych osłoniętych.

Rozwiązanie z wkładem ogranicza brudzenie otoczenia przy podlewaniu i pielęgnacji – pracujemy na wkładzie, a obudowa pozostaje czysta. To szczególnie wygodne, gdy donice stoją w ciągach komunikacyjnych lub w miejscach reprezentacyjnych, gdzie liczy się porządek i powtarzalność kompozycji. Dzięki temu produkt chętnie wybierany jest przez sklepy branżowe i klientów końcowych, którzy potrzebują estetycznego, powtarzalnego rozwiązania do cyklicznych aranżacji.

Wymiary:
- Długość: 20 cm
- Szerokość: 20 cm
- Wysokość: 38 cm
- Pojemność donicy (korpusu): 11,4 l
- Pojemność wkładu: 5 l

Cechy:
- Wyjmowany wkład o pojemności 5 l ułatwia sadzenie, przesadzanie i sezonową wymianę roślin.
- Faktura przypominająca plecionkę z rattanu zapewnia naturalny wygląd i spójność z zielenią.
- Kwadratowa forma 20 x 20 cm pozwala ustawiać donice modułowo – w liniach, narożnikach i wzdłuż ścian.
- Wysokość 38 cm zapewnia wyrazisty, ale zbalansowany efekt wizualny w domu i na zewnątrz.
- Kolor antracyt tworzy neutralne tło dla roślin, ułatwia łączenie z innymi elementami wyposażenia.
- Rozwiązanie praktyczne w użytkowaniu komercyjnym (recepcje, ciągi komunikacyjne, ogródki kawiarniane), jak i domowym.
- Marka Prosperplast – spójność wzornicza w obrębie serii RATO umożliwia budowę większych zestawów donic o podobnej estetyce.

Parametry:
- Kod produktu: DRTS20A
- Marka: Prosperplast
- Wymiary zewnętrzne: 20 x 20 x 38 cm
- Pojemność donicy: 11,4 l
- Pojemność wkładu: 5 l
- Kolor: antracyt
- Waga: 0,9 kg
- Jednostka miary: szt
- W komplecie: wyjmowany wkład

Zastosowanie:
- Aranżacje roślinne w salonach, kuchniach, korytarzach i gabinetach – dyskretna forma i antracytowy kolor porządkują przestrzeń.
- Przestrzenie komercyjne: recepcje, lobby, biura, strefy wejściowe, ogródki kawiarniane – powtarzalność rozmiaru ułatwia tworzenie ciągów i pasów zieleni.
- Balkony, tarasy, okolice drzwi i ścieżek – ustawienie wzdłuż ścian lub balustrad dla optycznego porządkowania przestrzeni.
- Rośliny doniczkowe, mniejsze trawy ozdobne i zioła – łatwe komponowanie pojedynczych akcentów i zestawów roślin.

Korzyści z użytkowania:
- Spójny, rattanowy wygląd bez konieczności specjalistycznej konserwacji.
- Szybsze sadzenie i przesadzanie dzięki wyjmowanemu wkładowi 5 l.
- Mniejsze zużycie podłoża w porównaniu z wypełnianiem całego korpusu (oszczędność ziemi).
- Modułowe ustawienie wielu sztuk – łatwe budowanie jednolitych kompozycji.
- Neutralny antracyt pasuje do większości stylów, ogranicza ryzyko niedopasowania kolorystycznego.
- Kwadratowa podstawa zapewnia stabilne ustawienie przy ścianach i w narożnikach.
- Rozmiar 20 x 20 x 38 cm pozwala zaaranżować wąskie przestrzenie bez ich optycznego obciążenia.
- Rozwiązanie wygodne dla obsługi w punktach komercyjnych – szybka wymiana roślin sezonowych.
- Możliwość powtarzalnej ekspozycji w ramach serii RATO marki Prosperplast.

Instrukcja użytkowania:
- Wyjmij wkład z donicy.
- Nasyp do wkładu odpowiednią ilość podłoża (maksymalnie do 5 l), pozostawiając miejsce na bryłę korzeniową. W razie potrzeby zastosuj warstwę drenażową dostosowaną do rodzaju roślin.
- Umieść roślinę, uzupełnij podłoże i delikatnie dociśnij, pozostawiając kilka centymetrów wolnego brzegu do podlewania.
- Wstaw wkład z posadzoną rośliną do korpusu donicy.
- Ustaw donicę na równej, stabilnej powierzchni w miejscu docelowym (wewnątrz lub w osłoniętej przestrzeni zewnętrznej).
- Podlewaj zgodnie z wymaganiami gatunku – kontroluj wilgotność podłoża, unikaj przelania.
- Do czyszczenia korpusu i wkładu używaj miękkiej ściereczki zwilżonej wodą; w razie potrzeby łagodnego środka myjącego. Po czyszczeniu wytrzyj do sucha.
- Przy sezonowej zmianie nasadzeń wyjmij wkład, usuń stare podłoże, przepłucz wkład i uzupełnij świeżą ziemią zgodnie z wymaganiami nowych roślin.
- Przechowuj produkt w pozycji stojącej, z dala od źródeł wysokiej temperatury; użytkowanie dopasuj do wymagań uprawianych roślin i warunków otoczenia.

Marka Prosperplast w połączeniu z serią RATO SQUARE daje możliwość budowania spójnych zestawów donic w jednej estetyce, co upraszcza planowanie ekspozycji roślin w projektach domowych i komercyjnych. Dzięki wyjmowanemu wkładowi oraz czytelnym wymiarom 20 x 20 x 38 cm produkt jest praktycznym i powtarzalnym elementem wyposażenia.

Przykładamy dużą wagę, aby prezentowane dane były prawidłowe, a zdjęcia aktualne. Jednak nie gwarantujemy, że publikowane informacje nie zawierają błędów, które nie mogą jednak stanowić podstawy do jakichkolwiek roszczeń.
Zdjęcia produktów są chronione prawami autorskimi. Ich używanie, publikowanie, przetwarzanie bez pisemnej zgody iRMA Tomasz Matoga Spółka Komandytowa stanowi naruszenie prawa.
Uwagi dotyczące sposobu wysyłki są orientacyjne i finalnie mogą się zmienić w zależności od ilości i gabarytów zamawianych produktów.