Filce polerskie na trzpieniu walec
Opis:
Filc polerski na trzpieniu w kształcie walca to końcówka do precyzyjnego polerowania, docierania i wykańczania powierzchni z użyciem past polerskich oraz ściernych. Sprawdza się w pracy z wiertarką i szlifierką prostą, gdy potrzebne jest równomierne prowadzenie narzędzia, dobra kontrola docisku i dostęp do miejsc trudniej osiągalnych. Twardy filc polerski ułatwia obróbkę detali, krawędzi, wnęk i otworów, a walcowa forma pozwala wygodnie prowadzić narzędzie po płaskich oraz lekko profilowanych fragmentach. To osprzęt, który przydaje się tam, gdzie liczy się czyste wykończenie, powtarzalność efektu i szybka zmiana końcówki w narzędziu z uchwytem 6 mm.
W odróżnieniu od miękkich padów polerskich filc daje bardziej stabilny punkt pracy i dobrze przenosi pastę na obrabianą powierzchnię. W praktyce ułatwia usuwanie śladów po szlifowaniu, wyrównywanie mikrorys i doprowadzanie powierzchni do gładkiego połysku. Element można też delikatnie skracać ostrzem, aby dopasować czoło filcu do zadania i zawęzić obszar pracy. Dzięki temu jedna końcówka sprawdza się zarówno przy większych płaszczyznach, jak i przy dopracowaniu detali wymagających większej kontroli. Mniejsze warianty są wygodne do punktowej pracy w ciasnych miejscach, a dłuższe lepiej prowadzą się na odcinkach wymagających płynnego kontaktu z materiałem.
Filc polerski walec dobrze pracuje przy renowacji elementów metalowych, chromowanych i aluminiowych, ale nadaje się też do drewna, kamienia naturalnego oraz tworzyw sztucznych. W warsztacie i przy pracach wykończeniowych liczy się tu przede wszystkim prosty montaż, standardowy trzpień 6 mm oraz możliwość korzystania z popularnych past polerskich. To praktyczny osprzęt do zadań, w których ważne są dokładność, czyste prowadzenie i możliwość dotarcia do otworów, naroży oraz profili o nieregularnym kształcie.
Cechy:
- Twardy filc polerski jako nośnik past polerskich i ściernych
- Kształt walca ułatwiający polerowanie płaskich powierzchni, krawędzi i otworów
- Standardowy trzpień 6 mm do wiertarek i szlifierek prostych
- Możliwość skracania i modelowania części filcowej ostrzem
- Stabilna praca przy wykończeniu detali, wnęk i elementów o złożonym profilu
- Równomierne przenoszenie pasty i kontrolowane polerowanie powierzchni
- Osprzęt do precyzyjnego docierania, polerowania i wygładzania różnych materiałów
Zastosowanie:
- Polerowanie stali, metalu, chromu i aluminium
- Wykończenie elementów z drewna i laminatów
- Renowacja kamienia naturalnego, w tym granitu i marmuru
- Obróbka tworzyw sztucznych i elementów kompozytowych
- Docieranie felg, okuć, detali dekoracyjnych i części motoryzacyjnych
- Praca w otworach, narożach, wnękach i przy skomplikowanych kształtach
- Zastosowanie z pastami polerskimi i ściernymi w narzędziach z uchwytem 6 mm
Podsumowanie:
Filc polerski na trzpieniu walec to uniwersalna końcówka do zadań, w których liczą się precyzja, stabilność i dobre wykończenie powierzchni. Sprawdza się przy detalach, elementach dekoracyjnych i powierzchniach wymagających dopracowania po szlifowaniu, a standardowy trzpień 6 mm ułatwia szybkie włączenie go do codziennej pracy. Idealny wybór tam, gdzie potrzebne jest czyste polerowanie różnych materiałów i wygodna obróbka trudno dostępnych miejsc.
Parametry:
- Kod: FT8020
- Wymiary: 80 x 20 x 6 mm
- Wysokość części filcowej: 80 mm
- Szerokość części filcowej: 20 mm
- Średnica trzpienia: 6 mm
- Kształt: walec
- Materiał roboczy: filc polerski
- EAN: 5903347033364
- Waga: 0,084 kg
- Jednostka miary: szt
- Marka: XL-TOOLS