Głowica do wiertarki 10 3/8 klucz+adapter SDS

Szczegóły produktu

Symbol GL106
Stan DUŻY
Grupa XL
W opakowaniu 8.0000
W kartonie 80.0000
Jednostka podstawowa szt

Ceny

Cena netto
17,51 PLN /szt
 
Cena brutto
21,54 PLN /szt

Opis


Głowica do wiertarki 10 mm, mocowanie 3/8", z kluczykiem i adapterem SDS

Opis:
Głowica wiertarska XL-TOOLS o rozmiarze 10 mm to solidny uchwyt na klucz do wierteł z chwytem cylindrycznym. Dzięki dołączonemu adapterowi SDS umożliwia szybkie wykorzystanie standardowych wierteł w narzędziach z gniazdem SDS, a mocowanie 3/8" zapewnia zgodność z wieloma wiertarkami ręcznymi, również udarowymi (zgodnie z zaleceniami narzędzia).
Szczęki z węglika spiekanego oraz stalowa konstrukcja korpusu zapewniają trwałe i pewne trzymanie wiertła w zakresie 1,5–10 mm. Marka XL-TOOLS stawia tu na funkcjonalność: jeden zestaw obsługuje wiertarki z gwintem 3/8" i narzędzia SDS.

Wymiary:
- Zakres mocowania wierteł: 1,5–10 mm
- Rozmiar głowicy: 10 mm
- Mocowanie do wiertarki: 3/8"
- Waga: 0,21 kg

Cechy:
- Uchwyt kluczykowy (keyed): precyzyjne i mocne dociągnięcie wiertła kluczykiem dołączonym do zestawu.
- Szczęki z węglika spiekanego: zwiększona odporność na zużycie i stabilny chwyt wiertła.
- Korpus stalowy: odporność na uszkodzenia mechaniczne i długotrwałą eksploatację.
- Adapter SDS w komplecie: łatwe podłączenie do narzędzi z mocowaniem SDS bez potrzeby kupowania dodatkowych przejściówek.
- Szeroka kompatybilność: współpraca z małymi i dużymi wiertarkami ręcznymi z mocowaniem 3/8" oraz z młotowiertarkami (przez adapter SDS).
- Zakres 1,5–10 mm: obsługa najpopularniejszych wierteł do drewna, metalu i tworzyw.
- Prosty serwis: dostęp do szczęk i łatwe czyszczenie zwiększają żywotność uchwytu XL-TOOLS.

Parametry:
- Kod Produktu: GL106
- Zakres mocowania wierteł: 1,5–10 mm
- Rozmiar głowicy: 10 mm
- Mocowanie do wiertarki: 3/8"
- Waga: 0,21 kg
- Jednostka miary: szt
- Marka: XL-TOOLS
- Producent: XL-TOOLS Poland
- Kod Kreskowy EAN13: 5907630115492
- W zestawie: kluczyk do uchwytu, adapter SDS
- Typ uchwytu: kluczykowy (zacisk ręczny – na klucz)

Zastosowanie:
- Mocowanie wierteł z chwytem cylindrycznym 1,5–10 mm w wiertarkach z mocowaniem 3/8".
- Praca z młotowiertarkami wyposażonymi w gniazdo SDS przy użyciu dołączonego adaptera SDS.
- Zastosowania instalacyjne, montażowe i serwisowe: wiercenie w drewnie, metalu i tworzywach (z użyciem odpowiednich wierteł i zgodnie z zaleceniami narzędzia).

Korzyści:
- Jeden zestaw do wielu narzędzi: użyj tych samych wierteł w wiertarce 3/8" i narzędziu SDS.
- Mocny, pewny chwyt ogranicza poślizg wiertła i poprawia dokładność wiercenia.
- Wymiana uchwytu lub doposażenie narzędzia bez konieczności zakupu specjalistycznych wierteł z innym chwytem.

Dobrze dobrany uchwyt XL-TOOLS zwiększa elastyczność stanowiska pracy i pozwala efektywnie wykorzystać posiadane narzędzia. Zestaw jest praktycznym rozwiązaniem dla warsztatu, serwisu i ekipy monta­żowej.

Instrukcja użytkowania:
1. Bezpieczeństwo: odłącz wiertarkę/młotowiertarkę od zasilania. Załóż okulary ochronne.
2. Montaż na wiertarce 3/8":
- Oczyść gwint wrzeciona narzędzia.
- Wkręć głowicę z mocowaniem 3/8" na wrzeciono do wyczuwalnego oporu, następnie dociągnij zgodnie z instrukcją narzędzia.
3. Montaż z adapterem SDS:
- Połącz głowicę z dołączonym adapterem SDS (nakręć uchwyt na gwint adaptera 3/8").
- Wsuń adapter SDS w uchwyt młotowiertarki do zablokowania.
4. Zakładanie wiertła:
- Włóż wiertło do szczęk na wymaganą głębokość.
- Dociągnij kluczykiem w trzech gniazdach, równomiernie, aż do pewnego zablokowania wiertła.
5. Ustawienia pracy:
- W młotowiertarkach używaj trybu wiercenia bez udaru dla wierteł cylindrycznych, chyba że producent osprzętu dopuszcza inaczej.
6. Kontrola:
- Wykonaj krótki bieg jałowy i sprawdź bicie oraz pewność mocowania.
7. Konserwacja:
- Po pracy usuń opiłki ze szczęk, okresowo lekko posmaruj mechanizm zacisku. Przechowuj w suchym miejscu.

Przykładamy dużą wagę, aby prezentowane dane były prawidłowe, a zdjęcia aktualne. Jednak nie gwarantujemy, że publikowane informacje nie zawierają błędów, które nie mogą jednak stanowić podstawy do jakichkolwiek roszczeń.
Zdjęcia produktów są chronione prawami autorskimi. Ich używanie, publikowanie, przetwarzanie bez pisemnej zgody iRMA Tomasz Matoga Spółka Komandytowa stanowi naruszenie prawa.
Uwagi dotyczące sposobu wysyłki są orientacyjne i finalnie mogą się zmienić w zależności od ilości i gabarytów zamawianych produktów.