Klamki CUBA na długim szyldzie, nikiel szczotkowany
Opis:
Klamka drzwiowa CUBA to estetyczny komplet na długim szyldzie do drzwi wewnętrznych, zaprojektowany z myślą o wygodnej, codziennej pracy i szybkim montażu. Prosta, kwadratowa forma rękojeści dobrze komponuje się zarówno z nowoczesnymi, jak i klasycznymi wnętrzami, a nikiel szczotkowany w kolorze srebrnym nadaje całości neutralny, ponadczasowy wygląd. W rodzinie wariantów dostępne są wersje do drzwi bez otworu, na klucz zwykły, na wkładkę cylindryczną oraz WC, dzięki czemu łatwo dobrać klamkę do typu zamka i funkcji pomieszczenia. Standardowy trzpień 8x8 mm oraz długi szyld ułatwiają wymianę w popularnych skrzydłach drzwiowych i pomagają estetycznie zakryć ślady po wcześniejszym okuciu.
W konstrukcji zastosowano stop Zn/Al, czyli zamak, który zapewnia stabilność wymiarową i dobrą odporność na codzienne użytkowanie w pomieszczeniach mieszkalnych i użytkowych. Klamka została wyposażona w podwójne wspomaganie powrotu, dzięki czemu wraca do pozycji poziomej płynnie i nie sprawia wrażenia „miękkiej” podczas nacisku. Dodatkowy podwójny docisk imbusowy ogranicza luzowanie rękojeści na trzpieniu, co ma znaczenie szczególnie przy częstym otwieraniu i zamykaniu drzwi. To rozwiązanie dobrze odpowiada na pytania w stylu: jaka klamka do drzwi wewnętrznych będzie trwała, a jednocześnie prosta w montażu i estetyczna wizualnie.
Warianty z tej serii są przystosowane do drzwi o grubości 35–45 mm, czyli do bardzo popularnego zakresu spotykanego w typowych skrzydłach pokojowych. Klamki można stosować przy wymianie starego okuć bez skomplikowanych przeróbek, a szybki, intuicyjny system montażowy pozwala wykonać instalację we własnym zakresie. Wersja bez otworów sprawdzi się tam, gdzie potrzebne jest czyste, jednolite wykończenie skrzydła, natomiast warianty 72 mm i 90 mm pozwalają dobrać klamkę do zamka na klucz lub wkładkę cylindryczną. Z kolei wersja WC oferuje także trzpień blokady 4x4 mm do pomieszczeń sanitarnych.
Cechy:
- Klamka drzwiowa CUBA na długim szyldzie do drzwi wewnętrznych, w wykończeniu nikiel szczotkowany.
- Kwadratowa, prosta linia rękojeści, pasująca do nowoczesnych i klasycznych aranżacji.
- Materiał Zn/Al (zamak) zapewniający stabilną konstrukcję i powtarzalność wymiarową.
- Podwójne wspomaganie powrotu klamki do pozycji poziomej.
- Podwójny docisk imbusowy ograniczający luz na trzpieniu 8x8 mm.
- Długi szyld pomagający zakryć stare otwory i poprawić wygląd wymienianych drzwi.
- Szybki, intuicyjny montaż przystosowany do samodzielnej instalacji.
- Zakres grubości drzwi 35–45 mm, odpowiedni dla popularnych skrzydeł o grubości 40 mm.
- W zależności od wariantu: szyld bez otworów, otwór na klucz zwykły 72 mm, otwór na wkładkę cylindryczną 72 mm, otwór WC 72 mm lub otwór na klucz zwykły 90 mm, do dopasowania do konkretnego zamka.
Zastosowanie:
- Drzwi wewnętrzne w mieszkaniach, domach i apartamentach.
- Drzwi pokojowe w biurach, gabinetach i lokalach usługowych.
- Drzwi do sypialni, salonów, korytarzy i pomieszczeń gospodarczych.
- Drzwi łazienkowe i toaletowe w wersji WC 72 mm.
- Wymiana zużytych klamek na standard 8x8 mm bez przerabiania skrzydła.
- Modernizacja drzwi, gdy potrzebna jest klamka na długim szyldzie do zakrycia istniejących otworów po wcześniejszych okuciach.
Podsumowanie:
Klamki CUBA nikiel szczotkowany łączą prosty wygląd, standardowe wymiary montażowe i wygodną pracę mechanizmu. To spójna rodzina okuć do drzwi wewnętrznych, w której łatwo dobrać właściwy wariant do zamka 72 mm, 90 mm, wkładki cylindrycznej lub wersji bez otworów.
Parametry:
- Kod: KCN90K
- Rozstaw otworów: 90 mm
- Typ zamka: na klucz zwykły
- Trzpień: 8x8 mm
- Wymiar drzwi: 35-45 mm
- Materiał: Zn/Al (stop cynku i aluminium)
- Wykonczenie: nikiel szczotkowany
- Kolor: srebrny
- EAN: 5907630147295
- Waga: 0,67 kg
- Jednostka miary: szt
- Marka: XL-TOOLS