Lakier spray na rdzę 400ml RAL 7011 szary
Opis:
Lakier spray na rdzę 400 ml RAL 7011 szary to profesjonalny lakier ochronny do metalu łączący funkcje: podkładu o wysokiej przyczepności, aktywnej ochrony antykorozyjnej w technologii LCI (blokującej proces utleniania) oraz szybkoschnącej farby kryjącej. Przeznaczony do aplikacji bezpośrednio na rdzę i stare powłoki lakiernicze, do użytku na zewnątrz i wewnątrz. Dysza FUN 360° umożliwia precyzyjne malowanie w każdej pozycji, szerokim lub wąskim strumieniem. Wykończenie półmatowe w kolorze szarym RAL 7011 zapewnia jednolity efekt i łatwe dopasowanie do typowych elementów stalowych.
Bezpieczeństwo użytkowania:
Aerozol pod ciśnieniem z wysoką zawartością lotnych związków organicznych; stosować w dobrze wentylowanych miejscach, unikać wdychania mgły lakierniczej oraz kontaktu z oczami i skórą. Chronić pojemnik przed nagrzewaniem i źródłami ognia/iskrzenia; nie przebijać, nie spalać nawet po zużyciu. Przechowywać z dala od dzieci. Aplikować w zalecanej temperaturze 15–25°C, z dala od otwartego ognia. Zalecane stosowanie podstawowych środków ochrony osobistej (rękawice, ochrona oczu, półmaska lakiernicza).
Cechy:
- 3 w 1: podkład, aktywna ochrona antykorozyjna LCI i farba nawierzchniowa w jednym produkcie.
- Możliwość aplikacji bezpośrednio na rdzę i stare powłoki lakiernicze – skraca przygotowanie podłoża.
- Szybkoschnąca formuła: szybkie pyłoschnięcie i krótki czas do nieprzylepności, co przyspiesza prace.
- Bardzo dobre krycie i równomierny półmatowy efekt w kolorze RAL 7011 szary.
- Dysza FUN 360° – malowanie w każdej pozycji, wybór strumienia szerokiego lub wąskiego, łatwiejsze dojście do trudno dostępnych miejsc.
- Ochrona przed wpływem środowiska; odporność powłoki na temperaturę do 100°C.
- Do zastosowań wewnętrznych i zewnętrznych.
- Gazy pędne wolne od CFC.
- Wydajność 1,5–2 m2 przy jednorazowej aplikacji (zależnie od koloru i podłoża).
- Dostępność serii w 8 podstawowych kolorach (dla ujednolicenia kolorystyki elementów metalowych).
Parametry:
- Kod Produktu: LR7011
- Pojemność: 400 ml
- Kolor: szary RAL 7011
- Połysk: półmat
- Baza: żywica alkidowa modyfikowana
- Temperatura stosowania: 15–25°C
- Czas schnięcia: do 8 min
- Nieprzylepny: 15–20 min
- Twardy/gotowy do pokrycia: 10–14 h
- Wydajność: 1,5–2 m2 na jedną warstwę
- Odporność temperaturowa powłoki: do 100°C
- Zawartość LZO: ok. 70%
- Zawartość substancji stałych: ok. 30%
- Jednostka miary: szt
- Waga produktu: 0,387 kg
- Technologia antykorozyjna: LCI
- Rodzaj aplikatora: dysza FUN 360°
- Nośnik gazowy: bez CFC
Zastosowanie:
- Renowacja i zabezpieczanie elementów stalowych i żeliwnych narażonych na korozję: ogrodzenia, balustrady, bramy, konstrukcje metalowe, regały, poręcze.
- Naprawy konserwacyjne w warsztatach i utrzymaniu ruchu: maszyny, obudowy, narzędzia i detale metalowe.
- Zatrzymywanie postępującej rdzy i wzmacnianie starych powłok malarskich bez konieczności wieloetapowego gruntowania.
- Szybkie prace montażowe i serwisowe, gdy liczy się krótki czas schnięcia i dobra siła krycia, także w trudno dostępnych miejscach dzięki dyszy 360°.
Połączenie podkładu, bariery antykorozyjnej i farby w jednym sprayu skraca czas prac i obniża liczbę etapów malowania. Półmatowy RAL 7011 zapewnia estetyczne, uniwersalne wykończenie metalu w zastosowaniach domowych i profesjonalnych. Szybkie schnięcie i aplikacja w każdej pozycji ułatwiają sprawne wykonanie renowacji.