Odsysarka ręczna do oleju 500ml
Opis:
XL-TOOLS Odsysarka ręczna do oleju 500 ml ODS2 to strzykawka/pompka 2w1 do odsysania i wtłaczania oleju, glikolu oraz innych płynów eksploatacyjnych w trudno dostępnych miejscach, takich jak skrzynie biegów, mosty, osie czy przekładnie. Korpus ze stali ocynkowanej zapewnia szczelne, czyste operowanie medium, a elastyczny wężyk ułatwia dojście do ciasnych punktów serwisowych. Rozwiązanie dla serwisu bez demontażu – szybkie korekty poziomu i precyzyjne dozowanie małych objętości.
Praktyczne narzędzie warsztatowe i garażowe: ręczna odsysarka do oleju 500 ml, strzykawka do odsysania płynów, pompka do glikolu i paliwa – jedna kompaktowa konstrukcja XL-TOOLS do wielu zadań. Ułatwia m.in. odessanie nadmiaru oleju po przypadkowym przepełnieniu, selektywną wymianę płynu wspomagania lub korektę poziomu w układzie hamulcowym. Działa bez zasilania, sprawdza się w terenie i przy serwisie maszyn, motocykli czy pojazdów z ograniczonym dostępem do korka spustowego.
Szybkie serwisowanie bez demontażu. Precyzyjna praca w ciasnych przestrzeniach – wężyk 8,5 x 12 mm i kompaktowy korpus 32 cm.
Wymiary:
- Pojemność/objętość: 0,5 l (500 cm3)
- Długość korpusu: 32 cm (320 mm)
- Średnica korpusu: 6 cm (60 mm)
- Długość wężyka: 300 mm
- Wymiar wężyka: 8,5 x 12 mm (średnica wewnętrzna x zewnętrzna)
Cechy:
- Funkcja 2w1: ssanie i tłoczenie – szybkie odsysanie zużytego medium oraz wtłaczanie świeżego w to samo miejsce.
- Korpus ze stali ocynkowanej – odporność na korozję i szczelna, czysta praca z olejami i płynami eksploatacyjnymi.
- Elastyczny wężyk 300 mm, 8,5 x 12 mm – dostęp do miejsc serwisowych w skrzyniach biegów, mostach, obudowach przekładni i komorach silnikowych.
- Kompaktowa, mobilna konstrukcja – 32 cm długości i 6 cm średnicy; praca bez zasilania w warsztacie i w terenie.
- Precyzyjne dozowanie małych objętości – pomocne przy korektach poziomu i punktowych wymianach.
- Zastosowanie do oleju silnikowego, oleju przekładniowego, glikolu, paliwa oraz czynności związanych z układem hamulcowym i wspomagania.
- Wspiera szybkie rozwiązywanie typowych problemów: przepełnienie oleju po serwisie, usunięcie resztek paliwa z filtra, odessanie starego płynu z zbiorniczka wspomagania, pobranie próbki oleju do oceny stanu.
- Marka XL-TOOLS – spójne nazewnictwo i kompatybilność w ramach akcesoriów warsztatowych XL-TOOLS.
Parametry:
- Kod Produktu: ODS2
- Marka: XL-TOOLS
- Producent: XL-TOOLS Poland
- Pojemność: 0,5 l (500 cm3)
- Materiał korpusu: stal ocynkowana
- Długość korpusu: 320 mm
- Średnica korpusu: 60 mm
- Długość wężyka: 300 mm
- Wymiar wężyka: 8,5 x 12 mm (ID x OD)
- Funkcja pracy: ssanie i tłoczenie (ręczna)
- Zakres mediów: olej silnikowy, olej przekładniowy/ATF, glikol, paliwo, płyn hamulcowy, płyn wspomagania
- Waga produktu: 0,7 kg
- Jednostka miary: szt
- Kod Kreskowy EAN13: 5907630193360
- W zestawie: korpus odsysarki ręcznej, elastyczny wężyk 300 mm (1 szt.)
Zastosowanie:
- Serwis skrzyń biegów, mostów, osi i przekładni – odsysanie zużytego medium oraz precyzyjne uzupełnianie świeżego oleju.
- Układy silnikowe – korekta poziomu oleju po przepełnieniu, pobieranie próbek do diagnostyki.
- Układ wspomagania i hamulcowy – punktowe odessanie i uzupełnienie płynu podczas prac serwisowych.
- Paliwa i glikol – usunięcie resztkowych ilości z filtrów i zbiorniczków, prace serwisowe przy sprzęcie ogrodowym i motocyklach.
- Warsztaty B2B oraz zastosowania domowe – szybkie działania bez konieczności demontażu podzespołów i bez dostępu do źródeł zasilania.
Narzędzie łączy funkcjonalność odsysania i tłoczenia w jednej, poręcznej formie, co skraca czas serwisu i ogranicza bałagan w miejscu pracy. XL-TOOLS ODS2 to praktyczny wybór do codziennych zadań w warsztacie i garażu, kiedy liczy się precyzja, mobilność i prostota obsługi.
Instrukcja użytkowania:
1) Przygotowanie: sprawdzić czystość korpusu i wężyka; dobrać odpowiedni pojemnik na zużyty płyn. Pracować na zimnym lub letnim medium, na stabilnej powierzchni.
2) Podłączenie: umieścić końcówkę wężyka w punkcie serwisowym (np. korek wlewowy/odpowietrznik, otwór inspekcyjny, zbiorniczek). Drugi koniec zabezpieczyć w pojemniku, jeśli planowane jest odsysanie.
3) Odsysanie: powoli pociągać tłok, utrzymując końcówkę wężyka pod powierzchnią medium; powtarzać do uzyskania wymaganej ilości.
4) Tłoczenie: napełnić cylinder właściwym płynem i płynnie wciskać tłok, kontrolując poziom w serwisowanym układzie.
5) Zakończenie: odłączyć wężyk, wytrzeć nadmiar płynu, przepłukać układ odpowiednim środkiem kompatybilnym z używanym medium i pozostawić do wyschnięcia. Przechowywać w suchym miejscu.
6) Bezpieczeństwo: stosować rękawice i okulary ochronne; unikać pracy z gorącymi płynami i źródłami zapłonu (szczególnie przy paliwach).