Podstawa słupa do wmurowania 110x110 mm, gwint M20 x 330 mm z nakrętką przedłużaną
Opis:
Podstawa słupa XL-TOOLS do wmurowania 110x110 mm z prętem gwintowanym M20 o długości 330 mm to element łączący drewno z betonem, zapewniający stabilne kotwienie i poprawną dylatację słupa od podłoża. Stalowa blacha ocynkowana galwanicznie zwiększa odporność na korozję i warunki zewnętrzne, co przekłada się na długą eksploatację konstrukcji ogrodowych i budowlanych. Nakrętka przedłużana umożliwia precyzyjną regulację wysokości i korektę pionu słupa w czasie montażu.
Rozwiązywane problemy:
- Gnicie drewna przy bezpośrednim kontakcie z betonem – podstawa tworzy przerwę dylatacyjną i odizolowanie od wilgoci.
- Trudności z wypoziomowaniem i pionem słupa – regulacja na nakrętce pozwala skorygować wysokość po osadzeniu w betonie.
- Niestabilne mocowanie słupa – pręt M20 do wmurowania zapewnia pewne zakotwienie w fundamencie.
Wymiary:
- Rozmiar płyty (stopki): 110 x 110 mm
- Grubość blachy: 4 mm
- Pręt gwintowany: M20
- Długość pręta gwintowanego: 330 mm
Cechy:
- Do wmurowania w beton – pewne, trwałe zakotwienie słupa drewnianego w fundamencie.
- Regulacja wysokości i pionu dzięki nakrętce przedłużanej, ułatwiająca finalne ustawienie konstrukcji.
- Stal ocynkowana galwanicznie – podwyższona odporność na korozję i działanie wilgoci.
- Dylatacja drewna od podłoża – ogranicza wchłanianie wilgoci i wydłuża żywotność słupów.
- Uniwersalne zastosowanie w konstrukcjach: wiaty, altany, pergole, ogrodzenia i mała architektura.
- Prosty, intuicyjny montaż oraz serwis (możliwość późniejszej korekty ustawienia).
Parametry:
- Kod Produktu: PSRK110
- Marka: XL-TOOLS
- Producent: XL-TOOLS Poland
- Jednostka miary: szt
- Waga produktu: 1,197 kg
- Kod kreskowy EAN13: 5903347052853
- Wymiary płyty: 110 x 110 mm
- Grubość blachy: 4 mm
- Gwint: M20
- Długość pręta gwintowanego: 330 mm
- Materiał: blacha stalowa ocynkowana galwanicznie
- Sposób montażu: do wmurowania w beton
- W zestawie: nakrętka przedłużana, 1 szt
- Przeznaczenie: łączenie elementów drewnianych z betonem, z zachowaniem dylatacji
Zastosowanie:
Podstawa słupa XL-TOOLS sprawdza się przy budowie wiat, altan, pergoli, ogrodzeń, drabinek na pnącza oraz domków i innych konstrukcji ogrodowych. Przeznaczona do mocowania słupów drewnianych do fundamentu betonowego, z możliwością precyzyjnej regulacji wysokości i pionu. Stosowanie metalowej podstawy do wmurowania ogranicza ryzyko degradacji drewna i zwiększa trwałość całej konstrukcji.
Produkt XL-TOOLS łączy prostotę montażu z wymaganą funkcjonalnością na placu budowy i w ogrodzie. Ocynk galwaniczny oraz regulacja wysokości wspierają trwałość i dokładność wykonania. Wspornik jest praktycznym rozwiązaniem dla instalatorów oraz użytkowników oczekujących stabilnego i bezpiecznego posadowienia słupów.
Instrukcja użytkowania:
1) Przygotować fundament z betonu w miejscu posadowienia słupa. 2) W świeży beton wprowadzić pręt M20 z podstawą, zachowując pion i wymagany poziom płyty; pozostawić do pełnego związania betonu. 3) Po związaniu betonu dopasować wysokość i pion słupa, regulując nakrętką przedłużaną. 4) Osadzić słup drewniany na podstawie, zachowując przerwę dylatacyjną od betonu; przykręcić słup do płyty odpowiednimi łącznikami do drewna (ocynk). 5) Skontrolować pion i stabilność, w razie potrzeby dokonać drobnej korekty regulacją. Zaleca się unikać bezpośredniego kontaktu drewna z betonem i używać elementów z powłoką antykorozyjną zgodnych z warunkami zewnętrznymi.