Rolki prowadzące górne do bramy przesuwnej
Opis:
Rolka prowadząca górna do bramy przesuwnej służy do utrzymania skrzydła w pionie i stabilnego prowadzenia go podczas otwierania oraz zamykania. To element stosowany w bramach przesuwnych, gdzie liczy się płynny ruch, ograniczenie bocznego wychylenia i pewne trzymanie toru pracy. W zależności od wariantu średnica części roboczej wynosi 25 mm, 30 mm lub 40 mm, a mocowanie wykonano w wersji M12, M14 albo M16, dzięki czemu łatwiej dobrać odpowiedni model do konkretnej konstrukcji bramy. Mniejsze warianty sprawdzają się przy lżejszych zestawach, a większe przy bardziej wymagających, cięższych skrzydłach i intensywniejszej pracy.
Element wykonano z nylonu odpornego na zmienne warunki pogodowe, dlatego dobrze pracuje na zewnątrz i zachowuje swoje właściwości w codziennej eksploatacji. Tworzywo charakteryzuje się niskim oporem toczenia, odpornością na pęknięcia, ścieranie oraz wysoką odpornością mechaniczną. Czarna barwa elementu roboczego wpisuje się w typowe wyposażenie bramowe, a prosta konstrukcja ułatwia montaż i późniejszą eksploatację. Rolka prowadząca górna ogranicza kołysanie skrzydła, poprawia kulturę pracy całego układu i wspiera równomierne przesuwanie bramy przez długi czas.
W praktyce rolka prowadząca górna do bramy przesuwnej jest dobrym wyborem tam, gdzie ważne jest stabilne prowadzenie skrzydła w prowadnicy górnej i utrzymanie jego właściwego ustawienia. Warianty współpracujące z ceownikiem 40x40x3 mm lub grubszym sprawdzają się w wielu popularnych układach bramowych, a długość całkowita 75 mm, 95 mm lub 105 mm pozwala dopasować element do miejsca montażu i geometrii prowadzenia.
Cechy:
- rolka prowadząca do bramy przesuwnej, przeznaczona do stabilizacji skrzydła w pionie
- wykonanie z nylonu odpornego na zmienne warunki pogodowe
- bardzo niskie opory toczenia, wspierające płynny przesuw bramy
- odporność na pęknięcia i ścieranie
- wysoka odporność mechaniczna podczas pracy zewnętrznej
- czarne tworzywo sztuczne w elemencie roboczym
- współpraca z ceownikiem 40x40x3 mm lub grubszym w wybranych wariantach
- mocowanie gwintowane M12, M14 lub M16 zależnie od modelu
- różne średnice i długości części roboczej do dopasowania do konstrukcji bramy
- prowadzenie górne ograniczające bicie i kołysanie skrzydła
Zastosowanie:
- bramy przesuwne posesyjne i wjazdowe
- bramy ogrodzeniowe wymagające prowadzenia górnego
- układy z ceownikiem 40x40x3 mm lub grubszym
- lekkie i średnio obciążone skrzydła bramowe
- zestawy, w których ważne jest ograniczenie bocznego wychylenia
- modernizacja lub wymiana zużytej rolki prowadzącej
Podsumowanie:
Rolka prowadząca górna do bramy przesuwnej to techniczny element, który odpowiada za stabilność, płynność i prawidłowy tor ruchu skrzydła. Dzięki wariantom z mocowaniem M12, M14 i M16 oraz różnym średnicom części roboczej łatwo dobrać model do konkretnej bramy i warunków pracy. To rozwiązanie dla układów, w których liczy się trwałe prowadzenie górne, odporność na warunki atmosferyczne i niskie opory toczenia.
Parametry:
- Kod: RBR39
- Średnica części gumowej: 40 mm
- Długość części gumowej: 60 mm
- Długość całkowita: 105 mm
- Mocowanie: M14
- Materiał: nylon
- Kolor: czarny
- EAN: 5903347054222
- Waga: 0,263 kg
- Jednostka miary: szt
- Marka: MetalKraft