Ściernica czyszcząca włóknina miękka 125x22.2
Opis:
Ściernica czyszcząca z włókniny miękkiej XL-TOOLS 125x22,2 to uniwersalny dysk roboczy do zadań związanych z czyszczeniem, satynowaniem, lekkim szlifowaniem i polerowaniem szerokiej gamy materiałów. Konstrukcja oparta na elastycznej włókninie ściernej z wkomponowanym papierem ściernym zwiększa skuteczność skrawania, a jednocześnie pozwala na pracę bez przypaleń i bez agresywnego zdzierania materiału bazowego. Rozwiązanie to sprawdza się przy usuwaniu rdzy, zabrudzeń technologicznych, starych powłok malarskich i lakierniczych, a także przy wyrównywaniu spoin spawalniczych oraz przygotowaniu powierzchni przed ponownym malowaniem lub klejeniem. Produkt marki XL-TOOLS dopasowuje się do kształtu obrabianych elementów: płaskich, profilowanych oraz o nieregularnych krawędziach, co ułatwia uzyskanie jednolitej, satynowej faktury bez głębokich rys.
Dysk jest kompatybilny ze standardowymi szlifierkami kątowymi 125 mm z otworem montażowym 22,2 mm, a także może pracować w satyniarkach z odpowiednim mocowaniem. Maksymalna prędkość obrotowa 12 200 obr./min umożliwia sprawną obróbkę dużych powierzchni, zarówno w warsztatach ślusarskich i spawalniczych, jak i w zleceniach serwisowych oraz pracach renowacyjnych. XL-TOOLS stawia tu na połączenie miękkiej, „wybaczającej” struktury włókniny z podbiciem efektu czyszczenia dzięki listkom papieru ściernego wplecionym pomiędzy włókna. Użytkownik zyskuje dzięki temu równomierne zużycie, stabilny efekt i wielokrotność użycia jednej ściernicy.
W praktyce produkt rozwiązuje typowe problemy obróbkowe: łuszcząca się farba na blachach stalowych usuwa się szybko bez agresywnego zarysowania podłoża; rdza i naloty z elementów metalowych schodzą bez przegrzewania i odbarwień; spoiny po TIG/MIG można wyrównać bez tworzenia głębokich rowków; powierzchnie INOX matowieją równomiernie i bez przebarwień; betony i kamienie dają się oczyścić z osadów i resztek zaprawy; drewno i tworzywa sztuczne zyskują czystą, jednorodną fakturę przygotowaną do dalszych etapów. W segmencie B2B i B2C istotna jest powtarzalność — ściernica XL-TOOLS utrzymuje charakter ścierania przez cały okres pracy, co ułatwia planowanie czasu i kosztu operacji.
Wymiary:
- Średnica zewnętrzna: 125 mm
- Średnica otworu montażowego: 22,2 mm
Cechy:
- Miękka włóknina ścierna dopasowująca się do powierzchni, minimalizująca ryzyko przypaleń i przegrzania obrabianego materiału.
- Lamelowa budowa z papierem ściernym między włóknami dla mocniejszego, ale kontrolowanego efektu ścierania.
- Równomierne zużycie i stała agresywność pracy pozwalające na wielokrotne użycie oraz przewidywalny rezultat obróbki.
- Skuteczne usuwanie rdzy, starych powłok malarskich i lakierniczych oraz zabrudzeń bez głębokich rys na stali i stali nierdzewnej (INOX).
- Możliwość satynowania i matowienia powierzchni metalowych, drewnianych i z tworzyw, przygotowanie pod grunt, farbę lub klej.
- Praca bezpośrednio na dużych płaszczyznach i elementach profilowanych dzięki elastycznej strukturze i stabilnemu prowadzeniu.
- Kompatybilność ze szlifierkami kątowymi 125 mm oraz satyniarkami z odpowiednim mocowaniem 22,2 mm.
- Wysoka kultura pracy przy dopuszczalnej prędkości do 12 200 obr./min, niskie wibracje przy prawidłowym montażu.
- Przykładowe problemy, które rozwiązuje: naloty po spawaniu, ślady po cięciu, odspajające się powłoki na balustradach i bramach, osady na kamieniu i betonie, zabrudzenia technologiczne z produkcji.
Parametry:
- Kod Produktu: SLW1252
- Marka: XL-TOOLS
- Producent: XL-TOOLS Poland
- Średnica tarczy: 125 mm
- Średnica otworu: 22,2 mm
- Zalecane narzędzie: szlifierka kątowa 125 mm; satyniarka z mocowaniem 22,2 mm
- Maks. prędkość obrotowa: 12 200 obr./min
- Rodzaj materiału ściernego: włóknina ścierna z wkomponowanym papierem ściernym
- Przeznaczenie: czyszczenie, polerowanie, szlifowanie, satynowanie
- Waga produktu: 0,081 kg
- Jednostka miary: szt
- Kod kreskowy EAN13: 5903347004340
Zastosowanie:
- Obróbka wykończeniowa dużych powierzchni stalowych i nierdzewnych, z uzyskaniem jednolitego efektu satyny.
- Usuwanie farby z płyt stalowych bez zarysowania podłoża, przygotowanie do ponownego malowania.
- Usuwanie rdzy i brudu z elementów metalowych, poręczy, profili i konstrukcji.
- Szlifowanie i wyrównywanie spoin po spawaniu metodą MIG/MAG/TIG.
- Obróbka stali kwasoodpornej (INOX) z unikaniem przebarwień i przegrzania.
- Czyszczenie powierzchni drewnianych i z tworzyw sztucznych z nalotów, kleju i zabrudzeń.
- Czyszczenie betonu i kamienia z osadów, resztek zaprawy, wykwitów.
- Czyszczenie i polerowanie różnych rodzajów powierzchni w ramach renowacji, konserwacji i serwisu.
Solidne i przewidywalne działanie XL-TOOLS sprawia, że prace przygotowawcze i wykończeniowe przebiegają szybciej, z mniejszym ryzykiem błędów. To praktyczne rozwiązanie dla warsztatów, firm wykonawczych i użytkowników końcowych oczekujących czystego efektu bez zbędnego ubytku materiału.
Korzyści z użytkowania:
- Mniejsze ryzyko przypaleń i przebarwień na stali oraz INOX.
- Krótszy czas przygotowania powierzchni przed malowaniem lub klejeniem.
- Równomierna, satynowa faktura bez głębokich rys.
- Uniwersalne zastosowanie na metalach, drewnie, tworzywach, betonie i kamieniu.
- Stabilna jakość pracy i przewidywalne zużycie jednej ściernicy.
- Łatwa kontrola procesu dzięki „miękkiemu” charakterowi włókniny.
- Zmniejszenie liczby przezbrojeń dzięki szerokiemu zakresowi zastosowań.
- Kompatybilność z popularnymi szlifierkami kątowymi 125 mm.
Instrukcja użytkowania:
- Sprawdzić zgodność narzędzia: szlifierka kątowa 125 mm z osłoną i wrzecionem dostosowanym do otworu 22,2 mm.
- Odłączyć narzędzie od zasilania, założyć ściernicę zgodnie z kierunkiem obrotu i zaleceniami producenta narzędzia, dokręcić nakrętkę mocującą.
- Uruchomić na biegu jałowym i sprawdzić bieg bez bicia; nie przekraczać 12 200 obr./min.
- Prowadzić po powierzchni pod małym kątem (ok. 5–15°), z lekkim, równomiernym dociskiem; wykonywać ruchy posuwiste, nie zatrzymywać w jednym miejscu.
- Dla drewna i tworzyw stosować mniejszy nacisk; w razie potrzeby obniżyć prędkość, jeśli narzędzie pozwala.
- Regularnie oczyszczać powierzchnię roboczą z pyłu; wymienić ściernicę, gdy efektywność wyraźnie spadnie.
- Przechowywać w suchym miejscu, unikać wilgoci i zanieczyszczeń przed montażem.