Ślizgacz meblowy Nr1 okrągłe 40mm-8szt /20
Opis:
Ślizgacz meblowy Nr1 okrągłe 40 mm – zestaw samoprzylepnych podkładek filcowych – to praktyczne rozwiązanie ochronne dla podłóg w domach, biurach i obiektach usługowych. Produkt marki XL-TOOLS został zaprojektowany do zmniejszania tarcia pomiędzy nogami mebli a powierzchniami podłogowymi oraz do ograniczania ryzyka zarysowań, odgnieceń i hałasu podczas przesuwania krzeseł, stołów czy komód. Okrągły kształt o średnicy 40 mm dobrze dopasowuje się do popularnych nóg krzeseł i stołów, a warstwa samoprzylepna ułatwia szybki montaż bez użycia narzędzi. Zestaw 8 sztuk umożliwia kompletne zabezpieczenie typowego kompletu krzeseł lub kilku pojedynczych mebli.
W wariancie 40 mm uzyskuje się funkcję ślizgu przy zachowaniu stabilnej powierzchni styku, co pomaga w codziennym użytkowaniu na panelach, deskach podłogowych, płytkach czy winylu. Ślizgacze filcowe XL-TOOLS sprawdzają się jako podkładki pod krzesła w jadalni, fotele biurowe z nogami (bez kółek), stoliki kawowe i mniejsze komody. Samoprzylepne podkładki filcowe pod meble redukują także wibracje i stukot przy drobnych ruchach, co ma znaczenie w pomieszczeniach akustycznie wrażliwych, jak mieszkania w budownictwie wielorodzinnym czy sale konferencyjne.
Produkt rozwiązuje typowe problemy: rysy na panelach od przesuwanych krzeseł, ślady po nogach stołu na drewnie, hałas przy częstym odsuwaniu siedziska, trudności z delikatnym przestawieniem lekkiej komody oraz nierównomierne ścieranie powierzchni pod stopkami mebli. Dobrze dobrany rozmiar 40 mm poprawia rozkład nacisku i ogranicza punktowe uszkodzenia. Przy odpowiednim przygotowaniu powierzchni mebla klej zapewnia pewny chwyt, a miękki filc wydłuża żywotność zabezpieczenia podłogi. To dyskretny, szybki w montażu element ochronny w codziennym użytkowaniu – niewielki koszt, zauważalny efekt.
Wymiary:
- średnica pojedynczej podkładki: 40 mm
Cechy:
- Samoprzylepne podkładki filcowe: warstwa klejąca umożliwia szybki montaż bez narzędzi.
- Okrągły kształt 40 mm: uniwersalny rozmiar dla popularnych nóg krzeseł i stołów.
- Funkcja ochronna i ślizgowa: zmniejszenie tarcia, ochrona podłóg przed rysami i wgnieceniami.
- Redukcja hałasu: tłumienie dźwięków przy przesuwaniu mebli i podczas codziennego użytkowania.
- Komplet 8 sztuk: zestaw dostosowany do zabezpieczenia kompletu czterech krzeseł (po 2 szt. na mebel) lub wybranych mebli wg potrzeb.
- Prosty montaż na oczyszczonej powierzchni: poprawna aplikacja zwiększa trwałość połączenia klejowego.
- Zastosowanie na twardych powierzchniach: panele, parkiet lakierowany lub olejowany, płytki, kamień, LVT, winyl.
- Dyskretna forma: niskoprofilowy element niewpływający na estetykę mebla.
- Markowe wykonanie XL-TOOLS: spójność rozmiaru i powtarzalność wymiarowa ułatwiają planowanie zabezpieczenia w większych zestawieniach.
Parametry:
- Kod Produktu: SLI140
- Wymiary: średnica podkładki 40 mm
- Marka: XL-TOOLS
- Producent: XL-TOOLS Poland
- Waga produktu: 0,007 kg
- Jednostka miary: kpl
- Kod Kreskowy EAN13: 5907630103161
- Zawartość opakowania: 8 szt. okrągłych ślizgaczy filcowych, samoprzylepnych
- Materiał warstwy ślizgowej: filc
- Rodzaj mocowania: samoprzylepne
- Kształt: okrągłe
- Przeznaczenie: pod nogi mebli i krzeseł na twarde podłogi
Zastosowanie:
Ślizgacze meblowe XL-TOOLS są przeznaczone do ochrony podłóg przed zarysowaniami i śladami wynikającymi z przesuwania mebli. Sprawdzają się w kuchniach i jadalniach (krzesła, stoły), pokojach dziennych (stoliki, komody), biurach (krzesła bez kółek, kontenerki), a także w lokalach usługowych, gdzie wymagane jest częste przestawianie mebli. Przydatne w mieszkaniach z panelami lub parkietem, gdzie redukcja hałasu i drgań poprawia komfort użytkowania. Dobrym zastosowaniem jest również wyrównanie mikro nierówności kontaktu stopy mebla z podłogą oraz delikatne zwiększenie poślizgu dla łatwiejszego odsuwania krzeseł.
Praktyczny wybór dla osób, które chcą szybko i skutecznie ograniczyć ryzyko zarysowań bez ingerencji w konstrukcję mebli. Wymiana ślizgaczy po zużyciu filcu jest prosta, a standardowy rozmiar 40 mm ułatwia dopasowanie do wielu modeli nóg meblowych.
Lista korzyści:
- Ochrona podłogi przed rysami i punktowymi wgnieceniami.
- Redukcja hałasu podczas przesuwania mebli.
- Szybki montaż bez narzędzi dzięki warstwie samoprzylepnej.
- Lepszy poślizg ułatwiający codzienne użytkowanie krzeseł i stolików.
- Uniwersalny rozmiar 40 mm dopasowany do popularnych nóg mebli.
- Zestaw 8 sztuk pozwala sensownie rozplanować zabezpieczenie kilku mebli.
- Poprawa estetyki przez ograniczenie nowych śladów i otarć na podłodze.
- Możliwość łatwej wymiany po zużyciu filcu.
Instrukcja użytkowania:
1) Przygotowanie powierzchni: stopkę/nogę mebla dokładnie oczyścić z kurzu, brudu i tłuszczu; w razie potrzeby odtłuścić (np. alkoholem izopropylowym) i pozostawić do całkowitego wyschnięcia.
2) Dopasowanie: zweryfikować, czy średnica 40 mm mieści się w obrysie stopy mebla; podłoże powinno być gładkie i płaskie.
3) Aplikacja: odkleić warstwę ochronną kleju, nałożyć podkładkę filcową centralnie na spodnią część stopy, docisnąć równomiernie przez ok. 20–30 sekund.
4) Stabilizacja połączenia: dla uzyskania pełnej adhezji zaleca się odczekać minimum 1–2 godziny przed intensywnym przesuwaniem mebla; optymalnie 24 godziny.
5) Eksploatacja: stosować na czystych, twardych powierzchniach (panele, drewno lakierowane, płytki, LVT). Unikać kontaktu z wilgocią i brudem pod podkładką, który może osłabiać klej.
6) Konserwacja i wymiana: okresowo sprawdzać stan filcu; w razie przetarcia lub zabrudzenia wymienić na nową podkładkę. Przy wymianie usunąć pozostałości starego kleju przed aplikacją nowej sztuki.