Szczypce Stanley FatMax diagonalne odgięte 160mm
Opis:
Szczypce STANLEY FatMax diagonalne odgięte 160 mm to narzędzie tnące do precyzyjnych prac instalacyjnych i serwisowych, zaprojektowane z myślą o cięciu przewodów oraz elementów w miejscach o ograniczonym dostępie. Główka odgięta ułatwia manewrowanie w ciasnych przestrzeniach, np. przy rozdzielniach, skrzynkach elektrycznych, podsufitkach czy obszarach zabudowanych komponentami. Konstrukcja oparta na kutej stali chromowej, poddanej obróbce cieplnej, zapewnia powtarzalność cięcia i długą żywotność ostrzy. Polerowana główka minimalizuje tarcie i ułatwia kontrolę w trakcie pracy. Uchwyt dwumateriałowy (miękkie okładziny i twardszy rdzeń) poprawia stabilność chwytu i precyzję prowadzenia narzędzia, co przekłada się na większą kontrolę podczas cięcia krótkich odcinków przewodów, drutów czy opasek.
Model 0-89-860 spełnia wymagania norm DIN, ISO i ANSI w zakresie geometrii, trwałości oraz bezpieczeństwa użytkowania. Rękojeści są odporne na większość powszechnie stosowanych chemikaliów warsztatowych, co ogranicza degradację materiału w środowiskach przemysłowych. Ergonomiczne osłony na rękojeściach ułatwiają ruch pchania i ciągnięcia, stabilizując narzędzie przy cięciach wymagających większego nacisku. STANLEY FatMax to linia produktów projektowanych do intensywnej eksploatacji, więc narzędzie jest przygotowane do regularnej pracy w serwisie, utrzymaniu ruchu, instalacjach elektrycznych i montażu ogólnym.
Szczypce ukośne (cęgi boczne) z odgiętą główką 160 mm to rozwiązanie dla zastosowań, w których klasyczne szczypce proste mają zbyt ograniczony kąt dojścia. Długość 160 mm zapewnia kompromis między zasięgiem a kontrolą, sprawdzając się zarówno przy cięciu precyzyjnym, jak i przy pracach powtarzalnych. Dzięki łatwej, stabilnej pracy przegubu oraz dopasowanym uchwytom, narzędzie pozwala na pewne cięcia w materiałach o miękkiej i średniej twardości, takich jak przewody miedziane i aluminiowe, druty wiązałkowe, opaski kablowe czy elementy z tworzyw.
Wymiary:
- Długość całkowita: 160 mm
- Waga: 0,24 kg
- Jednostka miary: szt
Cechy:
- Główka odgięta pod kątem roboczym ułatwiająca dostęp do trudno dostępnych miejsc i prowadzenie cięcia tuż przy powierzchni.
- Kuta stal chromowa poddana obróbce cieplnej zwiększająca trwałość krawędzi tnących i odporność na zużycie.
- Dwumateriałowe rękojeści STANLEY poprawiające komfort, redukujące poślizg i zwiększające kontrolę operacyjną.
- Rękojeści odporne na większość powszechnych chemikaliów warsztatowych, co sprzyja eksploatacji w środowiskach przemysłowych.
- Polerowana główka ograniczająca przywieranie zanieczyszczeń i ułatwiająca precyzyjne prowadzenie narzędzia.
- Ergonomiczne osłony na rękojeściach do efektywnego pchania i ciągnięcia, stabilizujące chwyt przy większym obciążeniu.
- Zgodność z normami DIN, ISO i ANSI, wspierająca powtarzalną jakość i bezpieczeństwo pracy.
- Konstrukcja przegubu zapewniająca równomierny nacisk i płynność ruchu podczas cięcia.
Parametry:
- Kod Produktu: 0-89-860
- Marka: STANLEY (seria FatMax)
- Typ narzędzia: szczypce tnące boczne (diagonalne), główka odgięta
- Materiał: stal chromowa, kuta, hartowana (obróbka cieplna)
- Wykończenie: główka polerowana
- Rękojeści: dwumateriałowe, odporne na chemikalia
- Zgodność: normy DIN, ISO, ANSI
- Długość całkowita: 160 mm
- Waga produktu: 0,24 kg
- Jednostka miary: szt
- Seria/linia: STANLEY FatMax
Zastosowanie:
- Cięcie przewodów miedzianych i aluminiowych w instalacjach elektrycznych, montażowych i serwisowych.
- Przycinanie opasek kablowych i wiązek w szafach sterowniczych, rozdzielniach, pod deską rozdzielczą, w bagażnikach i podsufitkach.
- Obróbka drutów wiązałkowych, elementów z tworzyw, zakończeń linek i małych komponentów montażowych.
- Prace w ograniczonej przestrzeni, gdzie odgięta główka ułatwia podejście do punktu cięcia pod właściwym kątem.
Przykładowe problemy, które produkt rozwiązuje:
- Utrudniony dostęp do przewodu położonego głęboko przy ściance – odgięta główka umożliwia prowadzenie ostrzy równolegle do powierzchni.
- Ryzyko ześlizgnięcia rękojeści przy dłuższej pracy – dwumateriałowe uchwyty poprawiają stabilność chwytu.
- Szybkie zużywanie się krawędzi tnących w tanich narzędziach – hartowana stal chromowa zwiększa trwałość przy pracy cyklicznej.
- Narażenie rękojeści na działanie olejów i środków czyszczących – odporność chemiczna ogranicza degradację materiału.
Ten model STANLEY FatMax 160 mm dobrze sprawdza się w codziennej eksploatacji w branży elektrycznej, automatyce, serwisie RTV/AGD, warsztatach i utrzymaniu ruchu. To uniwersalne szczypce ukośne z odgiętą główką do cięcia i szybkich, czystych detali, zgodne z wymaganiami użytkowników profesjonalnych i domowych.
Korzyści z użytkowania:
- Wyższa precyzja cięcia w ciasnych przestrzeniach dzięki odgiętej główce.
- Zmniejszone zmęczenie dłoni i lepsza kontrola przez dwumateriałowe rękojeści STANLEY.
- Dłuższa trwałość ostrzy dzięki kutej, hartowanej stali chromowej.
- Stabilna praca i powtarzalne rezultaty dzięki zgodności z DIN/ISO/ANSI.
- Mniejsza podatność rękojeści na uszkodzenia w kontakcie z chemikaliami.
- Szybsze i czystsze cięcia przy opaskach, przewodach i drobnych elementach.
Instrukcja użytkowania:
- Dobrać materiał do możliwości narzędzia: przewody i druty o miękkiej i średniej twardości; unikać cięcia hartowanej stali i elementów o nadmiernej średnicy.
- Ułożyć element do cięcia możliwie blisko osi przegubu, co zwiększa siłę i czystość cięcia.
- Ustawić ostrza prostopadle do materiału i zaciskać płynnie, bez szarpania; nie używać narzędzia jako dźwigni ani do podważania.
- Nie stosować do prac pod napięciem; narzędzie nie jest izolowane VDE. Przed pracą upewnić się, że obwód jest odłączony.
- Po użyciu oczyścić ostrza z opiłków, przetrzeć suchą ściereczką; okresowo nanieść kroplę oleju na przegub.
- Przechowywać w suchym miejscu; unikać długotrwałego kontaktu z agresywnymi środkami mimo odporności chemicznej rękojeści.