Szpachla do silikonu z obcinakiem 4szt

Szczegóły produktu

Symbol SZPS2
Stan DUŻY
Grupa XL
W kartonie 96.0000
Jednostka podstawowa szt

Ceny

Cena netto
10,27 PLN /szt
 
Cena brutto
12,63 PLN /szt

Opis


Szpachla do silikonu z obcinakiem 4szt

Opis:
Szpachla do silikonu z obcinakiem 4szt to praktyczny zestaw akcesoriów do wygładzania, profilowania i wykańczania połączeń wykonanych z silikonu, akrylu oraz fug. Komplet obejmuje trzy szpachelki profilujące z narożnikami o różnych kątach oraz dedykowany obcinak do usuwania nadmiaru masy bez ryzyka zarysowania powierzchni. Elementy robocze wykonane są z TPR (termoplastycznej gumy), do której nie przywiera silikon, co ułatwia czyszczenie i umożliwia wielokrotne wykorzystanie narzędzi. Zestaw jest przeznaczony zarówno do prac montażowych i wykończeniowych, jak i do napraw oraz renowacji w łazienkach, kuchniach i innych pomieszczeniach narażonych na wilgoć. Pod marką XL-TOOLS przygotowano rozwiązanie uniwersalne i powtarzalne w działaniu: jeden komplet obsługuje różne profile, szerokości i kąty połączeń.

Zestaw rozwiązuje typowe problemy spotykane podczas silikonowania i fugowania: nierówne spoiny, zacieki i smugi, zbyt duże zużycie masy, a także ryzyko uszkodzenia delikatnych powierzchni w przypadku użycia nieodpowiednich narzędzi metalowych. Dzięki różnym kątom narożników możliwe jest dopasowanie krawędzi szpachelki do specyfiki miejsca – od wewnętrznych naroży przy kabinach prysznicowych i wannach, przez styk blatu z płytkami, po połączenia przy ościeżnicach, parapetach czy listwach wykończeniowych. Obcinak zapewnia kontrolowane usunięcie nadmiaru silikonu bez rysowania ceramiki, szkła czy laminatów.

W codziennym użytkowaniu zestaw XL-TOOLS skraca czas pracy i poprawia powtarzalność efektu. TPR minimalizuje przywieranie masy, co upraszcza utrzymanie narzędzi w czystości, a różnorodność kątów i promieni na krawędziach szpachelek umożliwia uzyskanie równych, szczelnych i estetycznych spoin. Produkt sprawdzi się w rękach glazurników, instalatorów sanitarnych oraz użytkowników realizujących prace remontowe we własnym zakresie.

Cechy:
- Zestaw 4-elementowy: trzy szpachelki do profilowania połączeń oraz obcinak do kontrolowanego usuwania nadmiaru silikonu.
- Materiał TPR o właściwościach antyadhezyjnych: silikon i akryl nie przywierają, co ułatwia czyszczenie i wielokrotne użycie.
- Narożniki o różnych kątach i promieniach: dobór odpowiedniej krawędzi do wąskich, standardowych i szerokich fug oraz do narożników wewnętrznych i zewnętrznych.
- Obcinak nie rysujący powierzchni: bezpieczna praca na ceramice, szkle, laminatach i innych gładkich okładzinach.
- Uniwersalne zastosowanie: silikon sanitarno-budowlany, akryl do spoin, fugi elastyczne w strefach mokrych i suchych.
- Precyzyjna kontrola profilu spoiny: powtarzalny kształt i estetyczny przekrój bez smug i zaciągnięć.
- Łatwa pielęgnacja narzędzi: usunięcie resztek po związaniu lub na świeżo, bez agresywnych środków.
- Lekki i poręczny komplet: wygoda podczas pracy ciągłej na większych metrażach lub w miejscach trudno dostępnych.
- Rozwiązanie sprawdzone w montażu i renowacji: do nowych instalacji oraz napraw punktowych bez demontażu okładzin.
- Marka XL-TOOLS: spójny dobór kształtów elementów roboczych i akcesorium do cięcia dla efektywniejszej pracy.

Parametry:
- Kod Produktu: SZPS2
- Marka: XL-TOOLS
- Producent: XL-TOOLS Poland
- Jednostka miary: szt
- Waga produktu: 0,089 kg
- Kod Kreskowy EAN13: 5907630155559
- Materiał elementów roboczych: TPR (termoplastyczna guma)
- Liczba elementów w zestawie: 4
- Zawartość zestawu: 3 x szpachelka profilująca, 1 x obcinak do silikonu
- Przeznaczenie materiałowe: silikon, akryl, fugi elastyczne
- Funkcje: profilowanie, wygładzanie, korekta i usuwanie nadmiaru masy
- Sposób pracy: ręczny, bez zasilania

Zastosowanie:
Zestaw jest przeznaczony do wykańczania połączeń silikonowych i akrylowych w łazienkach, kuchniach i pomieszczeniach technicznych, w tym przy armaturze sanitarnej, wannach, brodzikach, zlewach, umywalkach, kabinach prysznicowych, blatach roboczych, ościeżnicach oraz przy styku płytek z innymi materiałami wykończeniowymi. Sprawdza się przy montażu nowych elementów i przy renowacjach, np. korekcie zużytych spoin, usuwaniu i odtworzeniu uszczelnienia wokół urządzeń sanitarnych oraz przy estetycznym wykończeniu łączeń po fugowaniu. Przykładowe problemy rozwiązywane przez zestaw to: nierówna szerokość fugi, zbyt gruba warstwa silikonu w narożach, smugi pozostawione przez palce, rozmazany silikon na krawędziach płytek, a także uszkodzenia powierzchni wynikające z użycia noży z ostrą krawędzią. Różne kąty i promienie krawędzi szpachelek pozwalają wybrać właściwy profil do konkretnego miejsca, co zwiększa szczelność i trwałość połączenia.

Zestaw XL-TOOLS łączy prostotę z funkcjonalnością: ogranicza straty materiału, przyspiesza pracę i zapewnia powtarzalny efekt wykończeniowy. Dla glazurników oraz ekip remontowych to narzędzie, które porządkuje proces silikonowania, a dla użytkowników końcowych – sposób na czyste, równe i szczelne spoiny bez zbędnych poprawek.

Korzyści z użytkowania:
- Równe, powtarzalne spoiny o stałym profilu
- Mniejsze zużycie silikonu i akrylu dzięki precyzyjnemu prowadzeniu
- Redukcja smug i zabrudzeń na okładzinach
- Ograniczenie ryzyka zarysowania delikatnych powierzchni
- Szybsza realizacja prac wykończeniowych i serwisowych
- Uniwersalność zastosowań w łazience, kuchni i przestrzeniach technicznych
- Łatwe czyszczenie narzędzi dzięki materiałowi TPR
- Lepsza szczelność i estetyka połączeń, mniej poprawek

Instrukcja użytkowania:
1) Przygotowanie podłoża: usunąć stary silikon/akryl, oczyścić i odtłuścić krawędzie, osuszyć. W razie potrzeby zabezpieczyć sąsiednie powierzchnie taśmą.
2) Aplikacja masy: równomiernie nałożyć silikon lub akryl z kartusza wzdłuż szczeliny.
3) Dobór narzędzia: wybrać szpachelkę XL-TOOLS o odpowiednim kącie i promieniu dla planowanego profilu spoiny.
4) Wygładzanie: prowadzić szpachelkę jednym płynnym ruchem pod stałym kątem i z umiarkowanym naciskiem; w razie nadmiaru masy użyć obcinaka, aby delikatnie usunąć nadlew bez rys.
5) Korekta: w miejscach trudno dostępnych zastosować węższą krawędź szpachelki; w razie potrzeby powtórzyć przejazd dla uzyskania gładkiego profilu.
6) Zakończenie: zdjąć ewentualną taśmę zabezpieczającą przed związaniem masy, pozostawić do pełnego utwardzenia zgodnie z zaleceniami producenta silikonu/akrylu.
7) Czyszczenie narzędzi: usunąć resztki masy na świeżo, a zaschnięte pozostałości zdjąć mechanicznie, wykorzystując fakt, że do TPR silikon nie przywiera trwale. Przechowywać w suchym, czystym miejscu. Marka XL-TOOLS rekomenduje unikać agresywnych rozpuszczalników mogących osłabić tworzywo TPR.

Przykładamy dużą wagę, aby prezentowane dane były prawidłowe, a zdjęcia aktualne. Jednak nie gwarantujemy, że publikowane informacje nie zawierają błędów, które nie mogą jednak stanowić podstawy do jakichkolwiek roszczeń.
Zdjęcia produktów są chronione prawami autorskimi. Ich używanie, publikowanie, przetwarzanie bez pisemnej zgody iRMA Tomasz Matoga Spółka Komandytowa stanowi naruszenie prawa.
Uwagi dotyczące sposobu wysyłki są orientacyjne i finalnie mogą się zmienić w zależności od ilości i gabarytów zamawianych produktów.