Tarcza diamentowa do asfaltu 350x10mm

Szczegóły produktu

Symbol TWA350
Stan DUŻY
Grupa XB
W kartonie 10.0000
Jednostka podstawowa szt

Ceny

Cena netto
71,33 PLN /szt
 
Cena brutto
87,74 PLN /szt

Opis


Tarcza diamentowa do asfaltu 350x10mm

Opis:
TORNADO Tarcza diamentowa do asfaltu 350x10 mm to specjalistyczne narzędzie do szybkiego i kontrolowanego cięcia nawierzchni asfaltowych oraz świeżego betonu (green concrete). Konstrukcja segmentów diamentowych została zoptymalizowana pod miękkie i lepkie materiały, które mają tendencję do podcinania i zapychania krawędzi tnącej. Co trzeci segment został pogłębiony do 16 mm i pełni funkcję agresywnego „zabieraka” oraz kanału ewakuacji urobku, co stabilizuje linię cięcia i poprawia chłodzenie. Standardowa wysokość segmentu to 10 mm, co w tej klasie średnic zapewnia rozsądną żywotność oraz przewidywalną szybkość pracy.

Tarcza TORNADO współpracuje z maszynami o wrzecionach 30 mm; w zestawie znajduje się redukcja do 25,4 mm, dzięki czemu łatwo dopasować ją do popularnych przecinarek spalinowych i pilarek jezdnych. Pracuje w trybie na sucho i na mokro; zastosowanie wody redukuje pylenie oraz temperaturę segmentów, natomiast cięcie na sucho umożliwia interwencyjne prace tam, gdzie nie ma dopływu wody. Maksymalna prędkość obwodowa 80 m/s i prędkość obrotowa do 4300 rpm pozwalają bezpiecznie wykorzystać potencjał tarczy w zakresie zgodnym z typową specyfikacją przecinarek 350 mm.

Wersja 21-segmentowa zapewnia równomierne rozłożenie obciążeń i dobre prowadzenie w materiale. Obecność segmentów zabezpieczających przed podcinaniem chroni stalowy korpus przed ścieraniem przez drobny, gorący urobek asfaltowy. To rozwiązanie ogranicza ryzyko deformacji i wydłuża czas eksploatacji. Marka TORNADO stawia tu na funkcjonalność: priorytetem jest wydajność, stabilność cięcia oraz przewidywalne zużycie. Dla zespołów wykonawczych i wypożyczalni ważna jest kompatybilność z dwoma standardami otworów oraz szybka adaptacja do warunków roboczych.

Produkt rozwiązuje konkretne problemy spotykane w cięciu nawierzchni: nadmierne podgrzewanie segmentów przy długich cięciach w asfalcie, klinowanie się urobku przy bruzdowaniu zielonego betonu, niestabilne prowadzenie linii cięcia przy kruszywach o różnej granulacji, a także brak zgodności średnicy otworu z wrzecionem maszyny – dzięki dołączonej redukcji 30/25,4 mm. W praktyce oznacza to mniej przestojów, niższe ryzyko przegrzania i spójne tempo pracy.

To solidny wybór dla firm drogowych, ekip serwisowych i wykonawców infrastruktury. Gdy liczy się powtarzalny rezultat i szybkie tempo robót, tarcza diamentowa TORNADO 350x10 mm zapewnia realną przewagę.

Wymiary:
- Średnica zewnętrzna: 350 mm
- Otwór montażowy: 30 mm
- Pierścień redukcyjny: 25,4 mm (w zestawie)
- Wysokość segmentu diamentowego: 10 mm
- Pogłębienie co trzeciego segmentu: do 16 mm

Cechy:
- Segmenty diamentowe zoptymalizowane do asfaltu i świeżego betonu: skład i wiązanie dostosowane do materiałów miękkich i lepkich, ograniczające smolenie i zapychanie.
- Co trzeci ząb pogłębiony (tzw. zabierak): lepsza ewakuacja szlamu, chłodzenie oraz prowadzenie cięcia w długich przebiegach liniowych.
- Segmenty zabezpieczające przed podcinaniem: ochrona korpusu stalowego przed ścieraniem przez drobny, gorący urobek asfaltowy.
- 21 segmentów na tarczy: równomierne obciążenie obwodu, stabilny posuw i mniejsza podatność na bicie przy zmiennej gęstości kruszywa.
- Praca na sucho i na mokro: elastyczność do warunków placu budowy; możliwość redukcji pylenia i temperatury przez podanie wody.
- Uniwersalny montaż 30 mm z redukcją 25,4 mm: kompatybilność z popularnymi przecinarkami jezdnymi i przenośnymi.
- Parametry pracy 80 m/s i 4300 rpm: zgodność z typowymi wymaganiami dla średnicy 350 mm, przejrzyste bezpieczeństwo użytkowania.
- Dobra dynamika wejścia w materiał: szybkie rozpoczęcie i utrzymanie linii cięcia dzięki gęstemu rozmieszczeniu segmentów.
- Prosta identyfikacja kierunku i zastosowania: łatwiejsza obsługa w rotacji brygad i wypożyczalniach sprzętu.

Parametry:
- Kod Produktu: TWA350
- Wymiary: średnica 350 mm; otwór 30 mm; redukcja 25,4 mm; wysokość segmentów 10 mm; co trzeci segment do 16 mm
- Marka: TORNADO
- Producent: XL-TOOLS Poland
- Jednostka miary: szt
- Waga: 1,851 kg
- Liczba segmentów: 21
- Typ materiału: asfalt, świeży beton (green concrete)
- Tryb pracy: cięcie na sucho i na mokro
- Maks. prędkość obwodowa: 80 m/s
- Maks. prędkość obrotowa: 4300 rpm
- Ochrona korpusu: segmenty zabezpieczające przed podcinaniem
- Wyposażenie: pierścień redukcyjny 30 mm › 25,4 mm
- Kod Kreskowy EAN13: 5907630152343

Zastosowanie:
- Cięcie nawierzchni asfaltowych przy naprawach punktowych, łatowaniu, wykonywaniu szczelin i dylatacji.
- Wycinanie bruzd i kanałów pod instalacje w świeżym betonie (green concrete) w okresie wczesnym, gdy matryca jest jeszcze plastyczna.
- Prace drogowe i komunalne: odcięcia krawędzi, docinki przy studzienkach, krawężnikach i włazach.
- Zastosowania w firmach wykonawczych, serwisowych i w wypożyczalniach, gdzie wymagana jest kompatybilność z wrzecionem 30/25,4 mm oraz możliwość pracy sucho/mokro.

Korzyści z użytkowania:
- Szybsze cięcie asfaltu i zielonego betonu dzięki agresywnym zabierakom co trzeci segment.
- Mniejsza podatność na przegrzanie i smolenie dzięki lepszej ewakuacji urobku.
- Ochrona korpusu i wydłużona żywotność przez segmenty anty-podcinające.
- Elastyczność montażu (30 mm i 25,4 mm) – jedna tarcza do wielu maszyn.
- Stabilne prowadzenie linii i mniejsze ryzyko zakleszczeń przy długich cięciach liniowych.
- Możliwość redukcji pyłu i temperatury poprzez pracę na mokro.
- Przewidywalne zużycie i mniejsza liczba przestojów serwisowych.
- Produkt marki TORNADO zapewnia spójne parametry pracy w typowych zadaniach drogowych.

Instrukcja użytkowania:
- Przed montażem sprawdzić kompatybilność otworu (30 mm lub z pierścieniem 25,4 mm) i stan kołnierzy mocujących; powierzchnie czyste i równe.
- Zamontować tarczę zgodnie z oznaczeniem kierunku obrotów na maszynie; dokręcić nakrętkę do zaleceń producenta przecinarki.
- Nie przekraczać 80 m/s i 4300 rpm; dobrać obroty do średnicy 350 mm.
- W cięciu na mokro zapewnić stały dopływ wody na strefę cięcia; w cięciu na sucho stosować krótkie, sekwencyjne przejścia i przerwy na schłodzenie.
- Prowadzić cięcie z równomiernym posuwem, bez nadmiernego docisku bocznego; unikać skręcania tarczy w szczelinie.
- Dostosować głębokość do kilku przejść zamiast jednego głębokiego nacięcia, zwłaszcza w asfalcie o dużej temperaturze.
- Po zakończeniu pracy oczyścić tarczę z urobku; przechowywać w suchym, płaskim miejscu, z dala od uderzeń.

Przykładamy dużą wagę, aby prezentowane dane były prawidłowe, a zdjęcia aktualne. Jednak nie gwarantujemy, że publikowane informacje nie zawierają błędów, które nie mogą jednak stanowić podstawy do jakichkolwiek roszczeń.
Zdjęcia produktów są chronione prawami autorskimi. Ich używanie, publikowanie, przetwarzanie bez pisemnej zgody iRMA Tomasz Matoga Spółka Komandytowa stanowi naruszenie prawa.
Uwagi dotyczące sposobu wysyłki są orientacyjne i finalnie mogą się zmienić w zależności od ilości i gabarytów zamawianych produktów.