Wiertło do metalu HSS ATOM 6.8 NWKa HSS-G
Opis:
Wiertło do metalu HSS ATOM 6,8 mm HSS-G (pełnoszlifowane) to precyzyjne narzędzie zgodne z DIN 338, wykonane ze stali szybkotnącej M2 z ostrzem 135° typu split point (DIN 1412 C). Geometria samocentrująca ogranicza „uciekanie” wiertła po materiale i eliminuje konieczność punktowania otworu, co przyspiesza pracę i poprawia dokładność wiercenia. Spiralny, prawoskrętny rowek skutecznie odprowadza wióry, a wzmocniony rdzeń zwiększa odporność na złamanie przy wierceniu w stalach konstrukcyjnych. Wiertło sprawdza się w stali węglowej i stopowej (do ok. 900 N/mm2), żeliwie, stopach miedzi, żelazie spiekanym, twardych tworzywach i drewnie. ATOM to wybór do zadań wymagających powtarzalnej precyzji, czystej krawędzi otworu i stabilnej pracy przy mniejszej sile nacisku.
Wymiary
Średnica: 6,8 mm
Długość całkowita: 109 mm
Długość robocza: 69 mm
Cechy:
- Ostrze 135° split point (DIN 1412 C): szybkie centrowanie bez punktowania, mniejsze bicie i stabilny start wiercenia na gładkich blachach i profilach.
- Pełnoszlifowana geometria HSS-G z HSS M2: wysoka precyzja wykonania (CNC), czysty skraw, dłuższa trwałość krawędzi tnącej.
- Wzmocniony rdzeń i dwukrawędziowe ostrze: podwyższona odporność na złamanie, bezpieczniejsza praca w stalach konstrukcyjnych i żeliwie.
- Spiralne, prawoskrętne rowki: lepsze odprowadzanie wiórów, szybsze tempo wiercenia i mniejszy wymagany docisk.
- Chwyt walcowy: kompatybilność z typowymi uchwytami wiertarskimi, stabilne mocowanie.
- Zgodność z DIN 338: powtarzalne wymiary i niezawodna praca w warunkach warsztatowych i produkcyjnych.
- Przykładowe problemy, które rozwiązuje: ślizganie wiertła na gładkiej stali (samocentrowanie), zbyt duża siła docisku i przegrzewanie (ostrze 135°), zapychanie wiórami i zwalnianie pracy (sprawny rowek spiralny), nierówne i „rozbite” otwory (pełnoszlifowana geometria).
- Różne potrzeby użytkowników: wiertło do metalu 6,8 mm pod gwint M8; wiertło HSS-G 6.8 mm do stali; wiertło do żeliwa 6,8 mm 135°; wiertło metalowe DIN 338 ATOM.
Parametry:
- Kod Produktu: WM5068
- Marka: ATOM
- Producent: XL-TOOLS Poland
- Jednostka miary: szt
- Waga: 0,025 kg
- Średnica: 6,8 mm
- Długość całkowita: 109 mm
- Długość robocza: 69 mm
- Standard: DIN 338
- Geometria ostrza: 135° split point (DIN 1412 C)
- Materiał wiertła: stal szybkotnąca HSS M2, pełnoszlifowana (HSS-G), wykończenie szlifowane białe
- Chwyt: walcowy
- Kierunek skrawania: prawoskrętne
- Liczba krawędzi tnących: 2
- Zakres materiałów: stale do ok. 900 N/mm2, żeliwo, staliwa, żelazo spiekane, stopy miedzi, twarde tworzywa, drewno
- Typ: NWKa
- Kod kreskowy EAN13: 5903347047996
Zastosowanie:
- Precyzyjne wiercenie w stalach węglowych i stopowych, żeliwie oraz stopach miedzi i materiałach podobnych w pracach montażowych, ślusarskich, produkcyjnych i utrzymaniu ruchu.
- Otwór pod gwint M8 (średnica wstępna 6,8 mm), np. w profilach stalowych, blachach, korpusach maszyn i elementach z żeliwa.
- Wiercenie w twardych tworzywach i drewnie, gdy wymagana jest czysta krawędź otworu i stabilny start bez punktowania.
- Szybkie nawiercanie bez „wędrówki” wiertła na powierzchniach gładkich i zaolejonych dzięki samocentrującemu ostrzu 135°.
Solidna, pełnoszlifowana konstrukcja HSS-G w połączeniu z geometrią 135° split point zapewnia szybkie tempo pracy i kontrolę nad otworem od pierwszego kontaktu z materiałem. ATOM 6,8 mm to funkcjonalny wybór zarówno do warsztatu, jak i linii produkcyjnej, szczególnie tam, gdzie liczy się powtarzalność i czysta krawędź. Dla zastosowań pod gwint M8 stanowi praktyczne i efektywne rozwiązanie.