Wkręt ciesielski 6x 40 do konstrukcji drewn podkł

Szczegóły produktu

Symbol WT640
Stan DUŻY
Grupa BR
W opakowaniu 16.0000
Jednostka podstawowa 100szt

Ceny

Cena netto
15,91 PLN /100szt
 
Cena brutto
19,57 PLN /100szt

Opis


Wkręt ciesielski 6x 40 do konstrukcji drewn podkł

Opis:
Wkręt ciesielski 6 x 40 mm z łbem podkładkowym i gniazdem TORX T30/TX30 do konstrukcji drewnianych. Samowiercąca końcówka typu 17 oraz segment frezujący na trzonie skracają czas montażu i ograniczają potrzebę wstępnego nawiercania. Górna, niegwintowana część skutecznie dociąga i ściska dwie części drewna, zapewniając stabilne, niepracujące połączenie. Ocynk galwaniczny (żółty) o grubości 8 µm oraz powłoka woskowa ułatwiają wkręcanie i wspierają odporność na warunki zewnętrzne.
Sprawdza się jako wkręt do krokwi, kontrłat i łat oraz płyt drewnopochodnych. Zgodność z EN 14592:2008+A1:2012 i znakowanie CE potwierdzają przeznaczenie do połączeń w konstrukcjach drewnianych. Szybki montaż, pewny docisk i ograniczone ryzyko pęknięć materiału to realna oszczędność czasu na budowie i w warsztacie.

Wymiary:
- Wymiar wkręta: 6 x 40 mm
- Średnica trzonu: 6 mm
- Długość całkowita: 40 mm
- Średnica łba podkładkowego: 14 mm

Cechy:
- Gniazdo TORX T30/TX30: pewne przeniesienie momentu, mniejsze ryzyko „wyskakiwania” bitu i uszkodzenia gniazda.
- Łeb podkładkowy 14 mm: większa powierzchnia docisku, ograniczenie efektu przeciągania i wyrywania pod obciążeniem.
- Samowiercąca końcówka typu 17: łatwiejszy start wkręcania, redukcja potrzeby nawiercania wstępnego.
- Segment frezujący na trzonie i karby tnące na gwincie: niższy opór, szybsze wkręcanie, mniejsze ryzyko pęknięć i rozwarstwienia drewna.
- Górna część bez gwintu: skuteczne dociągnięcie i ściśnięcie łączonych elementów drewnianych.
- Ocynk galwaniczny (żółty) 8 µm: warstwa ochronna przed korozją, estetyka łączeń w widocznych miejscach.
- Powłoka woskowa: niższy moment dokręcania, dłuższa praca narzędzi akumulatorowych na jednym ładowaniu.
- Certyfikat CE i zgodność z EN 14592: zastosowanie w konstrukcjach drewnianych zgodnych z wymaganiami UE.
- Odporność UV: stabilność powłoki w warunkach nasłonecznienia.
- Praktyczne rozwiązania problemów: redukcja pękania i strzępienia krawędzi w twardych gatunkach drewna; eliminacja luzowania się połączeń dzięki większej powierzchni docisku; brak konieczności wstępnego nawiercania w większości aplikacji.

Parametry:
- Kod Produktu: WT640
- Wymiary: 6 x 40 mm; średnica trzonu 6 mm; długość 40 mm; średnica łba 14 mm
- Typ gniazda: TORX T30/TX30
- Typ wkręta: samowiercący, końcówka frezująca typ 17
- Gwint: gruby, z karbami tnącymi
- Trzpień: segment frezujący; górna część bez gwintu
- Materiał: stal niskowęglowa
- Powłoka: ocynk galwaniczny żółty
- Grubość powłoki ochronnej: 8 µm
- Wykończenie powierzchni: woskowanie
- Jednostka miary: 100 szt
- Waga produktu: 0,582 kg
- Ilość w opakowaniu: 100 szt
- Zgodność/Certyfikaty: EN 14592:2008+A1:2012; CE
- Odporność: UV
- Producent: XL-TOOLS Poland
- Kod Kreskowy EAN13: 5903347027851

Zastosowanie:
- Połączenia w konstrukcjach drewnianych: krokwie, kontrłaty i łaty dachowe, listwy, elementy szkieletowe.
- Montaż płyt drewnopochodnych: OSB, MFP, sklejka, płyty wiórowe i MDF w strefach nienośnych.
- Elementy wykończeniowe i mała architektura: podsufitki, boazeria, zabudowy, altany, wiaty.
- Przykładowe problemy, które produkt rozwiązuje: redukcja rozwarstwiania i pękania przy krawędziach, eliminacja konieczności wstępnego nawiercania, zapewnienie mocnego docisku dwóch elementów, ograniczenie wyślizgiwania bitu i uszkodzeń gniazda przy pracy z dużym momentem.

Kompaktowy wkręt 6 x 40 mm łączy szybkość montażu z pewnym dociskiem i estetyką wykończenia. Funkcje frezujące oraz gniazdo TX30 przekładają się na powtarzalny, bezproblemowy montaż w drewnie litym, klejonym i płytach drewnopochodnych. Idealny wybór do codziennych zadań ciesielskich, dekarskich i wykończeniowych.

Przykładamy dużą wagę, aby prezentowane dane były prawidłowe, a zdjęcia aktualne. Jednak nie gwarantujemy, że publikowane informacje nie zawierają błędów, które nie mogą jednak stanowić podstawy do jakichkolwiek roszczeń.
Zdjęcia produktów są chronione prawami autorskimi. Ich używanie, publikowanie, przetwarzanie bez pisemnej zgody iRMA Tomasz Matoga Spółka Komandytowa stanowi naruszenie prawa.
Uwagi dotyczące sposobu wysyłki są orientacyjne i finalnie mogą się zmienić w zależności od ilości i gabarytów zamawianych produktów.