Zawias 140mm drzwiowy płaski ocynk RETRO wkuwany
Opis:
Zawias 140 mm drzwiowy płaski ocynk RETRO wkuwany XL-TOOLS to uniwersalny, dwuskrzydłowy element do stolarki drewnianej, dostępny w wersji lewej i prawej. Wykonany ze stali i ocynkowany galwanicznie, łączy klasyczny wygląd z odpornością na korozję w codziennym użytkowaniu. Ozdobne końcówki podkreślają styl retro, a płaska konstrukcja ułatwia montaż w konstrukcjach drewnianych, płytowych i na ramach stalowych. Sprawdza się przy drzwiach, furtkach, bramach, klapach i klatkach, gdzie liczy się stabilna praca i estetyka okuć. Estetyczny akcent retro i trwały ocynk – sposób na funkcjonalną renowację i nowy montaż z zachowaniem spójnego wyglądu.
Wymiary:
- Wysokość korpusu zawiasu (bez końcówek): 140 mm
Cechy:
- Dwuskrzydłowa konstrukcja zwiększająca stabilność skrzydła drzwiowego lub klapy
- Wersje lewa i prawa – łatwy dobór do kierunku otwierania
- Płaski zawias wkuwany – wygodne osadzanie w materiale i estetyczne licowanie
- Stal ocynkowana galwanicznie – zabezpieczenie przed korozją w warunkach codziennej eksploatacji
- Ozdobne końcówki – charakter retro do renowacji i stylowych realizacji
- Uniwersalne zastosowanie: drzwi, bramy, furtki, klapy, klatki, elementy z drewna, płyty wiórowej i konstrukcji stalowych
- Stabilna praca skrzydła przy częstym otwieraniu i zamykaniu
- Produkt marki XL-TOOLS, zgodny z popularnymi rozwiązaniami montażowymi
Parametry:
- Kod Produktu: 14DR
- Wysokość: 140 mm (bez końcówek)
- Marka: XL-TOOLS
- Producent: XL-TOOLS Poland
- Waga produktu: 0,225 kg
- Jednostka miary: szt
- Kod Kreskowy EAN13: 5907630154828
- Materiał: stal
- Wykończenie: ocynk galwaniczny
- Styl: retro
- Typ: zawias drzwiowy płaski, wkuwany
- Konstrukcja: dwuskrzydłowa
- Kierunek: wersja lewa lub prawa
Zastosowanie:
- Montaż w drzwiach drewnianych wewnętrznych i zewnętrznych (w zadaszeniu), furtkach i bramach o lekkiej i średniej masie
- Mocowanie klap, skrzyń i elementów z płyty wiórowej (np. meble użytkowe) oraz na ramach stalowych
- Rozwiązanie problemów: wymiana zużytych zawiasów z luzami i opadaniem skrzydła; dostosowanie kierunku otwierania dzięki wersjom lewa/prawa; praca w wilgotniejszym otoczeniu dzięki ocynkowi; zachowanie spójnej estetyki w renowacjach retro.
Połączenie stylu retro z funkcjonalnością sprawia, że zawias XL-TOOLS dobrze wpisuje się w klasyczne realizacje i praktyczne naprawy. Ocynkowana stal i płaski, wkuwany montaż wspierają trwałość i estetyczny efekt końcowy. XL-TOOLS Zawias 140 mm to gotowe rozwiązanie do drzwi, furtek i klap w projektach domowych i profesjonalnych.