Zawias budowlany 70x400/2.5mm ocynk ZBB70
Opis:
Zawias budowlany MetalKraft 70x400/2,5 mm (model ZBB70) to stalowy, ocynkowany galwanicznie (złoty ocynk) zawias pasowy do mocowania skrzydeł drzwi, bram, furtek, klap, skrzyń, klatek, altan i domków drewnianych. Długa listwa 400 mm zapewnia stabilne prowadzenie skrzydła, a grubość 2,5 mm podnosi odporność na obciążenia i odkształcenia. Powłoka ocynkowana pomaga chronić przed korozją w warunkach zewnętrznych. Montaż realizowany przy użyciu standardowych wkrętów do drewna lub metalu (otwory montażowe w listwie). Rozwiązanie dla konstrukcji, w których liczy się prosta instalacja, powtarzalność wymiarów oraz trwałość w codziennej eksploatacji. MetalKraft to spójne nazewnictwo modeli i łatwa identyfikacja w magazynie i na platformach e-commerce.
Wymiary:
- Szerokość zawiasu: 70 mm
- Długość ramion po rozłożeniu (długość całkowita): 400 mm
- Grubość blachy: 2,5 mm
Cechy:
- Konstrukcja stalowa o zwiększonej sztywności dzięki grubości 2,5 mm – stabilizuje skrzydła narażone na częste otwieranie i zamykanie.
- Ocynk galwaniczny w kolorze żółtym – warstwa ochronna ogranicza ryzyko korozji w typowych warunkach zewnętrznych.
- Forma zawiasu pasowego (70 mm szerokości, 400 mm długości) – lepsze rozłożenie sił na skrzydle, ograniczenie efektu „opadania” skrzydła.
- Uniwersalny montaż na wkręty – szybka wymiana zużytych zawiasów bez specjalistycznych narzędzi.
- Model i kod easy-pick (ZBB70 / Z7040) – ułatwiona kompletacja w B2B i katalogowanie na stronach produktowych.
- Kompatybilność z różnymi podłożami (drewno, konstrukcje lekkie stalowe) przy doborze właściwych wkrętów.
Parametry:
- Kod Produktu: Z7040
- Wymiary: szerokość 70 mm; długość po rozłożeniu 400 mm; grubość 2,5 mm
- Model: ZBB70
- Marka: MetalKraft
- Producent: XL-TOOLS Poland
- Waga produktu: 0,579 kg
- Jednostka miary: szt
- Kod Kreskowy EAN13: 5907630137050
Zastosowanie:
- Drzwi i bramy ogrodowe, furtki, klapy i pokrywy skrzyń, altany i domki drewniane, lekkie konstrukcje warsztatowe.
- Rozwiązuje typowe problemy: opadanie i „pracowanie” skrzydła na słupku, szybkie zużycie zawiasów malowanych bez ocynku, niestabilność przy szerokich deskach skrzydła, potrzeba łatwej i szybkiej wymiany elementu w terenie bez specjalistycznych narzędzi.
- Sprawdza się w instalacjach z ekspozycją na czynniki atmosferyczne, gdzie liczy się prosta konserwacja i dostępność wymiaru zastępczego.
Solidny zawias budowlany MetalKraft 70x400/2,5 mm zapewnia pewne prowadzenie skrzydła i długą pracę w codziennym użytkowaniu. Złoty ocynk i uniwersalny montaż na wkręty przyspieszają montaż oraz ograniczają przestoje serwisowe. Dobry wybór do bram, furtek i zabudów ogrodowych w zastosowaniach domowych i profesjonalnych.